Wesele i ślub latem

Ślub i wesele latem – dlaczego warto?

Ślub i wesele to najważniejsze i najpiękniejsze wydarzenie w życiu. To jedyny w swoim rodzaju dzień, do którego Młoda Para przygotowuje się przez wiele miesięcy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zanim jednak narzeczeni wpadną w szał przygotowań, muszą wybrać najlepszy termin, w którym staną na ślubnym kobiercu i powiedzą sobie sakramentalne TAK. Statystycznie najwięcej małżeństw zawiera się w czerwcu i sierpniu. Zastanawialiście się dlaczego? Poniżej przedstawiamy kilka zalet, które opowiadają się za tym, że jest to odpowiednia pora na tę wyjątkową uroczystość.

Lato – najlepsza pora na ślub i wesele w plenerze

Lato zdecydowanie wygrywa z innymi porami roku ze względu na wyższe temperatury powietrza, bezchmurne niebo oraz lekki wietrzyk. Delikatny deszcz? Żaden problem – według przesądów w dniu ślubu oznacza błogosławieństwo, a podczas upału jest przyjemnym orzeźwieniem. Wiele par decyduje się na przyjęcie weselne pod namiotem bankietowym. Jeśli jednak odbywa się ono na sali, obok której udostępniony jest ogród, można zorganizować w nim dodatkowe atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Dla starszych może to być kącik grillowy oraz namiot, pod którym będzie można schronić się przed mocnym słońcem lub ewentualnym deszczem i skosztować drinków. Natomiast dla dzieci warto przygotować mini plac zabaw, a jeśli najmłodszych gości weselnych będzie dość sporo, opłaca się rozważyć wynajęcie animatora dla dzieci, który zaopiekuje się pociechami i profesjonalnie zorganizuje im zabawy na czas wesela.

ślub i wesele latem

Okres letni daje też dużo większe pole do popisu, jeśli chodzi o weselne menu. Nie stołach nie brakuje więc ulubionych owoców i warzyw, którymi chętnie częstują się goście. Korzystając z sezonowych dobrodziejstw, nawet do tradycyjnych potraw weselnych takich jak schabowy można wykorzystać chociażby truskawki czy borówki, które dekorują dania oraz doskonale przełamią smak. Ponadto chętnie wybierane są lekkie zupy krem, sałatki, ale też lody naturalne, koktajle i lemoniady, które ugaszą pragnienie.

Letnie słońce sprzyja pięknym fotografiom ślubnym

Album ze zdjęciami to wspaniała pamiątka zarówno dla pary młodej, jak i dla gości. Fotografia ślubna pozwala zatrzymać ważne momenty na dłużej, gdyż te potrafią szybko uciekać z pamięci, utrwala wspomnienia, jest nieodłącznym elementem ślubu i wesela. Podczas letnich ceremonii fotograf ślubny ma duże pole do popisu – radosna Para Młoda, zadowoleni goście, wszyscy w pięknych kreacjach wśród zieleni drzew i letnich kwiatów. Ta pora roku nie potrzebuje dodatkowego oświetlenia. Aby urozmaicić ślubne fotografie warto pomyśleć o gadżetach, takich jak wąsy, tabliczki, usta czy okulary. Jeszcze w czerwcu, lipcu, sierpniu lub wrześniu warto zdecydować się na plenerową sesję ślubną. Ta może się odbyć kilka dni po Waszym przyjęciu. Co do miejsc na sesję, wybierzcie takie, które są Waszymi wymarzonymi – może to być miejska przestrzeń, morze, jezioro, góry, konkretne miejsce lub miasto w Polsce lub za granicą. W tej kwestii ogranicza Was tylko wyobraźnia 🙂

sesja plenerowa latem

Wyjątkowy klimat przyjęcia weselnego w okresie lata

Przyjęcie weselne organizowane latem może przybrać formę bardziej eleganckiego pikniku niż balu, przez co stanie się mniej oficjalne i swojskie. Niektóre pary decydują się na organizację tematycznego wesela, by to zapadło na dłużej w pamięci gości. Często wybierają styl związany ze wspólną pasją, motyw kolorystyczny czy styl boho lub folklorowy. Jedyną rzeczą, o której warto pamiętać, jest powiadomienie gości o danym stylu wesela, by mogli się do niego odpowiednio przygotować.

Sprzyjające warunki pogodowe pozwalają też na wykorzystanie ciekawych dodatków dekoracyjnych w plenerowych lokalizacjach. Mowa o lampionach, girlandach, parasolach czy kompozycjach kwiatowych, które pozwalają tworzyć nietypowe i magiczne przestrzenie, które wywołają dużo pozytywnych emocji i dodatkowo będą pięknie wyglądać na fotografiach ślubnych.

Niespodzianki weselne – czyli o czym musisz pamiętać ślubując latem

Chcąc zorganizować wesele latem trzeba się liczyć z wyższymi kosztami w porównaniu do pozostałych pór roku. Jest to jedna z niewielu wad letnich przyjęć weselnych, jeśli jednak termin ślubu jest odległy, łatwo rozłożyć środki finansowe na tę uroczystość.

Może się również tak zdarzyć, że kilka osób odmówi udziału w weselu ze względu na wcześniej zaplanowany wyjazd wakacyjny. Aby uniknąć takiej przykrej sytuacji warto poinformować swoich gości o planowanym ślubie możliwie jak najwcześniej. W ten sposób z pewnością uwzględnią w swoich planach ceremonię i będą wspólnie dzielić emocje towarzyszące wchodzeniu w związek małżeński.

Cokolwiek się wydarzy, dzień ślubu będzie wyjątkowy i niezapomniany. Chcąc jednak oszczędzić sobie dodatkowego stresu warto się przygotować na niespodziewaną zmianę pogody. Organizując więc przyjęcie w plenerze, konieczne będzie wynajęcie namiotu bankietowego. Z kolei w drodze do kościoła lub urzędu stanu cywilnego przydadzą się parasole. Podczas naprawę upalnego dnia nieocenione będą również wachlarze dla gości oraz chłodne lemoniady.

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Letnia aura daje wiele możliwości do zaplanowania idealnej ceremonii. Trzeba jednak pamiętać, że ten dzień należy do Państwa Młodych – to oni muszą być zadowoleni i spełnieni. Cała estetyczna otoczka jest tylko dodatkiem do tego wspaniałego wydarzenia.