namiot weselny

Wesele w namiocie bankietowym – jak zorganizować?

Styl rustykalny, kojarzący się z sielskością i naturą, to niewątpliwie jeden z głównych, aktualnych trendów w branży ślubnej. W motyw ten idealnie wpisuje się namiot bankietowy, w którym zorganizujecie Wasze rustykalne przyjęcie weselne. Przeczytajcie, na co musicie zwrócić uwagę decydując się na wynajem weselnego namiotu.

Z czym wiąże się organizacja wesela w namiocie?

wesele w namiocieJeśli decydujecie się na rozstawienie namiotu w ogrodzie swojego domu lub na wynajętej przestrzeni, na przykład nad jeziorem, musicie pamiętać, że czeka Was samodzielna organizacja tego, co zazwyczaj oferują domy weselne, restauracje czy hotele. Musicie osobno zorganizować catering, wynajem zastawy, obrusów, mebli – choć te często można wynająć razem z namiotem. Musicie również na własną rękę postarać się o dekoracje, takie jak draperie, wazony czy kwiaty. Dowiedzcie się, czy w cenie wynajmu namiotu jest również oświetlenie – być może i to będziecie mieć na swojej głowie. Pamiętajcie też, aby uzbroić się w przedłużacze, ponieważ dostęp do prądu to podstawa. Jeśli chodzi jednak o sam wynajem i montaż namiotu, ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Osoby, które zdecydowały się na tego typu przyjęcie przyznają, że koszt wesela plenerowego przerósł koszty wesela na sali, są jednak rzeczy bezcenne – niezapomniana zabawa w niezwykle klimatycznym otoczeniu i zachwyt zaproszonych gości.

Jaki namiot wybrać?

Kwadratowy, sześciokątny, a może łukowy przypominający tunel? Zaletą namiotów niewątpliwie jest to, że możliwe jest dowolne zaplanowanie przestrzeni przyjęcia, ponieważ namioty stanowią moduły, które można dowolnie łączyć. Możecie również zdecydować się na halę namiotową, która jest trochę bardziej stabilna od namiotu. Choć jej montaż jest procesem bardziej czasochłonnym, efekt jest bardzo imponujący. Hale namiotowe zazwyczaj montuje się na dłużej, niż zwykłe namioty, dlatego są miejsca, w których takie obiekty ustawione są na stałe – sprawdźcie więc, czy w Waszej okolicy hotele nie oferują organizacji przyjęć w swoich namiotach.

Gdzie postawić namiot?

namiot bankietowyZanim zdecydujecie się na postawienie namiotu lub hali, musicie dobrze przemyśleć miejsce przyjęcia. Po pierwsze, podłoże, na którym stanie namiot, musi być równe i twarde – nie może to być teren bagnisty, grząski ani pagórkowaty. Po drugie, musi to być teren z dostępem do prądu. Doskonale byłoby, gdybyście Wy lub Wasi bliscy dysponowali dużym ogrodem. Są jednak miejsca, które oferują wynajem powierzchni na takie okazje – mogą to być na przykład okoliczne pałace czy hotele. Zasada jest jedna – namiot musi znajdować się w pobliżu stacjonarnej łazienki z toaletą.

Wesele w namiocie tylko latem?

Wbrew obiegowej opinii, wesele pod namiotem bankietowym warto organizować nie tylko w środku lata. Firmy wynajmujące namioty w swojej wiosennej lub jesiennej ofercie mają także sprzęt ogrzewający – eleganckie nierzucające się w oczy piecyki. Silny wiatr czy deszcz także nie stanowią problemu – elementy konstrukcyjne skutecznie ochronią gości przed wszelkimi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Choć organizacja przyjęcia weselnego w namiocie weselnym niewątpliwie wymaga od Pary Młodej większego zaangażowania, efekt końcowy jest wart tego zachodu. Pięknie przystrojony namiot z pewnością na długo pozostanie w pamięci Waszych gości, a Wy będziecie wspominać najważniejszy dzień w życiu jako najpiękniejszy i wyjątkowy.