Ślub w plenerze

Zmiana ustawy – ślub w plenerze możliwy!

Ślub to niezaprzeczalnie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego też Młode Pary robią wszystko, aby ceremonia ta była zarówno dla nich samych, jak i gości, wyjątkowa i niezapomniana. Nadchodzą zmiany, które ucieszą wszystkich, dla których ślub w plenerze był spełnieniem najskrytszych marzeń.

Ślub cywilnyZ dniem 1 marca 2015r. w życie wchodzi ustawa, która, za odpowiednią opłatą, pozwala na ślub cywilny poza Urzędem Stanu Cywilnego – w miejscu wybranym przez przyszłych Małżonków.

Pierwszym etapem przy organizacji ślubu w plenerze jest wybór najodpowiedniejszego na tak wzniosłą uroczystość miejsca. Musi ono bowiem spełniać pewne wymogi. Ważne jest, aby zachować uroczystą oprawę mimo tego, iż ceremonia zaślubin odbywać się będzie poza Urzędem. Zapewnienie gościom bezpieczeństwa również zalicza się do warunków, jakie trzeba spełnić. Kiedy już uzyska się zgodę od urzędnika, należy zastosować się do wszelkich jego wskazówek.

Śluby plenerowe są niezwykłe i wyjątkowe. Wiele par pragnie przenieść ceremonię z zimnych murów Urzędu na otwartą przestrzeń lub też do pałacu – ślub w takim miejscu z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Inspirację może stanowić także miejsce pierwszego spotkania Młodej Pary. W przypadku otwartej przestrzeni możliwości jest naprawdę wiele. Wspaniałym tłem dla ślubnych uroczystości będzie zarówno otoczona zielenią altanka w ogrodzie, jak i piaszczysta, złota plaża. Takie miejsca stwarzają przy okazji idealne warunki dla fotografów ślubnych, którzy uwiecznią każdą wspaniałą chwilę z tego wydarzenia.

Jedynym minusem organizacji ceremonii w plenerze jest brak możliwości przewidzenia pogody. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest organizacja ślubu pod namiotem – piękne girlandy oraz inne dekoracje ślubne, które będzie można zamontować na jego stelażu to tylko dodatkowe atuty.

Ślub pod namiotemJeśli chodzi o przygotowanie miejsca do uroczystości, obowiązkowym, centralnym jego punktem powinien być stół, przy którym dojdzie do złożenia przysięgi małżeńskiej oraz godło. Istotnym elementem jest także zapewnienie nagłośnienia i odpowiedniej muzyki. Dekoracje oczywiście są również mile widziane – bukiety i inne ozdoby wykonane z kwiatów czy też czerwony lub biały dywan, po którym będą stąpać Młodzi. Warto pamiętać, aby wszelkie dodatki były skomponowane ze sobą kolorystycznie.

Taka wizja ślubu jest daleka od standardowej i tradycyjnej. Mimo to cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób planujących ten wyjątkowy w ich życiu dzień, a teraz, gdy ustawa pozwoli na swobodę w tej kwestii, liczba takich zaślubin z pewnością się zwiększy. Nic dziwnego, ślub w pięknej scenerii to coś, co chciałaby przeżyć każda Młoda Para.