Ślubne zdjęcia - co zrobić, by wyszły idealnie?

Zdjęcia ślubne – jakich błędów warto unikać?

Jako Para Młoda z pewnością marzycie o wyjątkowych, profesjonalnych zdjęciach ślubnych, które będą Wam przypominać o najpiękniejszym dniu w życiu. Wybór odpowiedniego fotografa oraz stylu wykonywanych zdjęć to nie lada wyzwanie. Do jakich porad warto się zastosować, aby uniknąć niepotrzebnego stresu podczas wesela i spełnić swoje oczekiwania?

Pośpiech jest złym doradcą

Ta słynna, złota myśl doskonale sprawdza się w przypadku szeregu ślubnych przygotowań, zwłaszcza tych dotyczących wyboru idealnego fotografa. W miarę możliwości warto z dużym wyprzedzeniem zainteresować się ofertą poszczególnych fotografów i porównać je nie tylko pod względem cennika wykonywanych usług, lecz przede wszystkim samodzielnie ocenić ich jakość oraz charakter. Często dobrym rozwiązaniem okazuje się rozmowa ze znajomymi lub przeczytanie opinii w internecie. Przed zarezerwowaniem terminu u konkretnej osoby, warto dokładnie zapoznać się z jej portfolio, a także porozmawiać i zapytać o szczegóły dotyczące wykonywania ślubnych zdjęć.

Fotografie jak z bajki

Romantyczny kadr z pierwszego tańca? Fotografia z najbliższą rodziną i podświetlanym napisem “love”? Te popularne pomysły na ślubne zdjęcia nie muszą być powielane także przez Was. Przed wyborem fotografa najlepiej wspólnie zastanowić się nad tym, jaka wizja weselnych zdjęć najbardziej odpowiada Waszym oczekiwaniom. Oprócz tego istotne jest także dopasowanie charakteru wykonywanych fotografii do wnętrza kościoła, sali, a co równie ważne, pory roku. Przemyślenia najlepiej skonsultować z fotografem, który oceni ich słuszność i postara się zrealizować marzenia bądź też odradzi i zaproponuje inne, lepsze dla Was rozwiązanie. Ile Par Młodych, tyle pomysłów, dlatego niejednokrotnie nie warto poddawać się ogólnej modzie, lecz skupić się przede wszystkim na tym, co podoba się najbardziej Wam i w wyjątkowy sposób wyraża łączące Was uczucie.

Więcej nie znaczy lepiej

Ślub to niepowtarzalny i wyjątkowy moment, który powinien zostać odpowiednio zachowany nie tylko w Waszej pamięci, lecz także w artystycznych kadrach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że większa liczba fotografów, zwłaszcza amatorów, wcale nie gwarantuje doskonałej jakości uchwyconych obrazów. W związku z tym, nie warto angażować do robienia weselnej fotorelacji rodziny czy znajomych – również dlatego, że zwyczajnie mogą przeszkadzać zatrudnionemu specjaliście w wykonywaniu swojej pracy. Zamiast nich najlepiej zatrudnić wykwalifikowanych i profesjonalnych fotografów, tak aby wykonane zdjęcia zachwycały stylem, a zarazem stały się nośnikiem prawdziwych emocji. Idealne rozwiązanie stanowi wybór dwóch osób, doświadczonych w wykonywaniu ślubnych zdjęć, które będą obserwować i utrwalać uroczystość z różnych perspektyw, co dodatkowo wpłynie na uchwycenie najważniejszych chwil, bez niepotrzebnego stresowania Pary Młodej w każdym momencie ceremonii.

Naturalność i uśmiech są najpiękniejsze

Współczesne trendy w fotografii przekonują, że najważniejsze, zwłaszcza w zdjęciach ślubnych, to bycie sobą. Zatem dobry fotograf będzie starał się przede wszystkim uniknąć długiego i męczącego ustawiania Pary Młodej oraz gości do zaplanowanego wcześniej kadru. Ponadto, warto porzucić obawy dotyczące perfekcyjnego wyglądu, czy pokazywania najlepszego profilu twarzy, ponieważ dobry fotograf z łatwością wykona dobre i naturalne ujęcie. W dniu ślubu najbardziej wartościowe jest to, abyście byli szczęśliwi i okazywali sobie wzajemnie miłość, nawet w najdrobniejszych gestach – wszystko to z pewnością nie umknie wprawnemu fotografowi.

Aby uniknąć błędów związanych z wykonywaniem ślubnych zdjęć, najlepiej znacznie wcześniej rozejrzeć się za ofertą proponowaną przez fotografów. Ważną kwestią pozostaje także wybór wymarzonego charakteru zdjęć, dopasowanych do Waszych oczekiwań oraz wystroju kościoła i sali weselnej. Odpowiednie przygotowania z pewnością zaowocują przepięknymi fotografiami, które będą Was wzruszać i cieszyć podczas wspominania wyjątkowego dnia ślubu przez długie lata.