Zamiast kwiatów… o dodatkach do ślubnych prezentów

Kwiaty to tradycyjny element podarunku dla Młodej Pary – dodatek do życzeń czy większego prezentu. Coraz częściej bukiety, choć piękne, przez Pary traktowane są jako mało praktyczne. Przede wszystkim dlatego, że duża ilość bukietów zajmuje sporo miejsca (co powoduje również problemy z ich transportem), a same rośliny szybko więdną. Wiele Par Młodych prosi gości weselnych o nieco inne podarunki. Jak i o co prosić?

Weselnicy często są proszeni o podarowanie zamiast bukietu kwiatów, butelki procentowego trunku. Mogą to być np. wina, które zapełnią piwniczkę czy spiżarkę przyszłych małżonków, sprawiając, że będzie zawsze gotowa na przyjęcie gości czy przygotowanie romantycznego wieczoru we dwoje.

Życzenia od gości weselnychZdarza się, że Pary Młode proszą również o… książki. Listę wymarzonych tytułów można umieścić na specjalnej liście prezentowej (którą Para udostępni gościom np. poprzez sieć), by zapewnić różnorodność podarunków. Można również zdać się na czytelniczy gust gości, dzięki czemu Para Młoda będzie mogła pochwalić się zróżnicowaną biblioteczką wielu tytułów. Płyty to świetna alternatywa dla książek, najlepszy prezent dla miłośników muzyki. Wybór jest nieograniczony i tak jak w przypadku lektur, można stworzyć spis tych najbardziej pożądanych lub zdać się na muzyczny gust weselników.

Goście często wręczają Parze Młodej także kupony totolotka czy zdrapki, które dają możliwość uzyskania wygranych pieniężnych. Smakoszom słodyczy można wręczyć bombonierkę, drogą czekoladę czy kuferek wypełniony słodkościami.

Wiele Par decyduje się również na organizację małej akcji charytatywnej. Może wtedy poprosić gości o zabawki czy artykuły szkolne, które wręczy domom dziecka. Może to być również karma, koce czy materiały na budy dla zwierząt z pobliskiego schroniska.

Jak poprosić o nietypowy podarunek weselny?

O nietypowe prezenty najlepiej poprosić w formie żartobliwego wierszyka umieszczonego na zaproszeniu czy zawiadomieniu o ślubie. Oto przykład takiego wpisu:

Mili Goście, kwiatków nam nie przynoście,

Kwiatuszki bardzo lubimy,

jednak o butelkę wina bardzo prosimy”

Jeżeli ten pomysł nie przekonuje Pary Młodej, swoją prośbę można osobiście skierować do każdego z gości.

Kwiaty niewątpliwie są częścią ślubnej tradycji. Choć jest wielu przeciwników odchodzenia od zwyczaju ich wręczania to przede wszystkim od przyszłych małżonków zależy, czy chcą postawić na zwyczaj czy podejść do kwestii podarunków nieco bardziej praktycznie.