wiosenny plener

Zalety ślubu i wesela wiosną

Wybór daty ślubu to trudne zadanie dla nowożeńców. Wiosna dla wielu par jest mało popularną porą roku na organizację zaślubin, warto jednak zastanowić się nad tym okresem. Jest to wyjątkowy czas, uznawanym za jeden z najbardziej romantycznych – wszystko budzi się do życia, na zewnątrz robi się coraz cieplej, słoneczniej i kolorowo. Wyprawienie uroczystości ślubnej i wesela w tym terminie niesie ze sobą wiele zalet.

Mniejsze koszty organizacji wesela

Organizacja ślubu wiosną to duża oszczędność pieniędzy dla Młodej Pary. W związku z tym, że mniej ludzi decyduje się na wyprawienie wesela w tym okresie, wiele lokali i sal weselnych oferuje niższe ceny i rabaty. Również pozostałe usługi weselne takie jak wynajęcie fotografa, kamerzysty, DJ-a czy wodzireja będzie tańsze. Dodatkowym atutem jest także większy wybór wolnych terminów.

wiosenny bukietBogaty wybór kwiatów

Wiązanka ze świeżych, kolorowych kwiatów to marzenie każdej Panny Młodej. Właśnie wiosną, kiedy wszystko wkoło rozkwita, na rynku dostępny jest ich bogaty wybór. Tulipany, lilie, konwalie, krokusy lub bzy stworzą piękny i oryginalny bukiet. Dodatkowo świeże kwiaty można dodać do włosów lub stworzyć z nich wianek. Natomiast dla Pana Młodego warto stworzyć z nich przypinkę do garnituru. Dzięki temu Para Młoda będzie wyglądać świeżo i romantycznie.

Wiosenny klimat rozkwitającej natury można także wykorzystać w sesji ślubnej. Zdjęcia w plenerze to świetny pomysł na oryginalne ślubne fotografie.

Wielkanoc i weekend majowy

stół ślubnyWielkanoc i długi weekend majowy to dni ustawowo wolne od pracy. Para Młoda może mieć wtedy pewność, że goście nie zrezygnują z obecności na ślubie ze względu na inne obowiązki. Święta Wielkanocne to także pierwszy wolny termin na organizację imprez po Wielkim Poście.

Wiosenne menu na wesele

Planując menu na przyjęcie weselne warto wykorzystać w nim nowalijki. Sezonowe dania z wykorzystaniem młodych warzyw i owoców powinny znaleźć się wśród oferowanych potraw. Dodatkowo można także podać dania z grilla i bufet z deserami stworzonymi ze świeżych owoców oraz świeżo wyciskane soki.

wiosenna ozdobaStylizacje na wiosenny ślub

Wybór sukienek, garniturów i innych elementów ślubnych stylizacji jest bardzo duży. Często jednak suknie czy garnitury, aby wyglądały efektownie składają się z kilku warstw, dlatego latem jest w nich zbyt gorąco. Wydaje się więc, że projektanci tworzą je z myślą o wiosennych ślubach. Decydując się na model sukienki z odkrytymi ramionami, warto dopasować do tego bolerko, szal lub cienki sweterek w przypadku niedopisania pogody. Para młoda może także zaszaleć z kolorowymi dodatkami, takimi jak pas w pastelowym kolorze w talii sukni lub krawat w wyrazistych barwach.

Wiosna to idealny okres na organizację ślubu i wesela. Romantyczny charakter tej pory roku sprzyja składaniu sobie przysięgi małżeńskiej. Można mieć także większą pewność, że data ślubu jednej pary nie pokryje się z terminem innej, a goście spragnieni zabawy po tak długiej przerwie na pewno będą się dobrze bawić do białego rana.