szpilki

Wygodne buty dla Panny Młodej – jak wybrać?

Wybór obuwia ślubnego dla Panny Młodej to ciężkie zadanie. Często panie, kierując się wyglądem i stylizacją decydują się na obuwie, które niekoniecznie jest wygodne. A powinno takie być – w końcu w tych butach spędza się nawet kilkanaście godzin w ciągu jednego dnia. Czym sugerować się przy wyborze obuwia ślubnego? Poniżej przedstawiamy kilka rad.

sandałkiNajważniejszą kwestią jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Wybierając buty warto wziąć takie, które są jedynie o kilka milimetrów dłuższe od stopy. Nigdy nie wolno brać za małych lub „na styk”, ponieważ stopa po tylu godzinach stania, chodzenia i tańczenia może spuchnąć. Drugą kwestią jest wybór materiału, z którego mają być buty. W modzie ślubnej króluje przede wszystkim satyna i naturalna skóra. Satyna jako materiał tekstylny lepiej współgra z sukienką, jednak skóra naturalna jest trwalsza, bardziej odporna na zabrudzenia i lepiej dopasowuje się do stopy. Skórzane buty są też lepszym wyborem na ślub latem, ponieważ skóra w nich lepiej oddycha. Sztuczne materiały mogą powodować odparzenia.

Kolejną ważnym problemem podczas zakupu butów ślubnych, przed którym staje przed Panną Młoda jest wygląd obuwia, czyli kolor, czubek, zapięcie i wysokość obcasa. Kolor zależy przede wszystkim od tonacji sukni ślubnej. Najlepiej, aby był jak najbardziej zbliżony. Ostatnio jednak odchodzi się od tej zasady. Coraz więcej Panien Młodych wybiera kolory w żywych, mocnych barwach dobierając je na przykład pod kolor kwiatów z bukietu ślubnego. Czubek powinien być w kształcie migdała. Nie tylko wygląda najładniej, ale jest także najwygodniejszy. Panny Młode biorące ślub latem mogą pozwolić sobie na eleganckie sandałki. Jednak warto sprawdzić wcześniej czy dobrze trzymają się stopy. Regulowane zapięcie pomoże przytrzymać but na stopie podczas tańców. Jeżeli chodzi o wysokość obcasa tutaj wybór jest bardzo indywidualny. Oczywiście najładniej prezentują się wysokie szpilki lub buty na platformie. Jednak nie ma co ukrywać, jeżeli Panna Młoda na co dzień nie nosi obcasów lepiej niech zrezygnuje z tych 12 cm. W ofercie obuwia ślubnego dostępne są także niższe szpilki, jak na przykład tzw. kaczuszki lub ozdobne baletki.

biale szpilkiPrzy wyborze obuwia ślubnego bardzo ważny jest również czas zakupu. Buty powinno się kupić mniej więcej w takim samym czasie co sukienkę. Dlaczego? Ponieważ długość sukienki trzeba dopasować do wysokości obcasa, dlatego warto też zabierać szpilki na każdą przymiarkę. Kupując buty z wyprzedzeniem Panna Młoda ma także okazję rozchodzić buty i lepiej dopasować je do kształtu stopy. Poza tym często w sklepie podczas zakupów można nie poczuć, że coś uwiera i kupując na ostatnią chwilę już nie będzie czasu na zmianę.

Wybór obuwia ślubnego dla Panny Młodej jest bardzo ważny. Ich wygląd to kwestia indywidualnego gustu każdej kobiety.