krzeslo

Weselne dekoracje krzeseł

Większość kobiet już jako małe dziewczynki wyobrażało sobie swój wymarzony ślub w pięknej białej sukni, w cudownym miejscu, u boku idealnego partnera. Aby ten dzień był jednym z najpiękniejszych w życiu, na przygotowanie i dopracowanie nawet najdrobniejszych szczegółów związanych z ceremonią i weselem trzeba poświęcić bardzo dużo czasu – począwszy od wyboru miejsca, sukni ślubnej i garnituru, przez dobór obrączek, zespołu, a na dekoracjach kończąc.

Dekoracje są elementem scalającym całą koncepcję ślubu. Oprócz ozdób na samochodzie, dekoracji stołów czy doboru kwiatów warto również zadbać o dekoracje krzeseł na ślub oraz wesele – co przez przyszłych małżonków jest bardzo często pomijane.

koscolZazwyczaj dekorowane są te miejsca, które należą do Państwa Młodych oraz ich świadków. W przypadku ślubu kościelnego, nie można pozwolić sobie na zbyt wiele inwencji własnej w ozdobieniu budynku. Najczęściej jest to więc drobny akcent przypięty do ław, gdzie siedzą goście podczas ceremonii. Większą dowolność mają Narzeczeni w przypadku ślubu cywilnego. Zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce od marca 2015 można zawrzeć małżeństwo w dowolnym miejscu, co daje możliwość zorganizowania nietypowej ceremonii zaślubin. W takim wypadku warto zadbać, aby siedzenia dla gości były również ozdobione spójnie z wystrojem miejsca, w którym nastąpi zawarcie związku małżeńskiego. Najczęściej praktykowaną dekoracją na krzesła są pokrowce. Idealnie sprawdzają się także żywe lub sztuczne kwiaty, koronkowe taśmy czy wstążki. Należy jednak pamiętać, że dekoracje podczas ślubu powinny być stonowane oraz w odcieniach bieli, pastelowe, z małą ilością kolorowych dodatków.

cywilnyNa odważniejsze ozdoby można pozwolić sobie na sali weselnej. Najprostszą opcją, podobnie jak w przypadku ślubu, jest pokrowiec, jednak nie musi koniecznie być w kolorze białym. Dzięki temu można pokusić się o wykorzystanie konkretnego koloru jako motywu przewodniego. Idealnym dodatkiem do krzeseł są wszelkiego rodzaju kwiaty, kawałki materiałów, wstążki, płócienne pasy, kokardy, które sprawią, że sala będzie wyglądać oryginalnie. Wszystkie elementy wystroju na sali powinny ze sobą współgrać pod względem kolorystycznym, aby uniknąć nieestetycznego efektu.

Najistotniejszym elementem są krzesła, na których mają zasiadać Państwo Młodzi. Warto więc udekorować je w taki sposób, aby różniły się od tych przeznaczonych dla gości. W tym przypadku można pozwolić sobie na dodatkową kreatywność – inne kolory, zdobienia czy też sama ich wielkość.

Zdobienia ślubne można wymyślić samemu, z pomocą rodziny lub skorzystać z usług firmy specjalizującej się w tej dziedzinie. Podczas planowania tego ważnego dnia należy pamiętać o każdym detalu, by mógł stać się najpiękniejszym życiu.