wedding

Wesele w stylu slow wedding

Mając na głowie mnóstwo spraw, żyje się w nieustannym pędzie, przez co ludzie nie dostrzegają wielu ważnych detali i wyjątkowych chwil. W odpowiedzi na ten problem powstała idea slow – uważnego życia, dokładnego doświadczania otaczającej rzeczywistości. Pojawiło się slow food, life, a teraz przyszedł czas na slow wedding. Poznaj nowy trend weselny na 2019 i w pełni ciesz się dniem ślubu.

Slow wedding – na czym polega ten trend weselny?

Statystyczne wesele wymaga wiele uwagi i ma z góry zaplanowany przebieg. Wymuszone tempo narzucone przez DJ-a również nie pomaga skupić się na spokojnej zabawie, a impreza ze spontanicznej zmienia się w przeskakiwanie z jednego punktu programu do drugiego. Trend weselny slow wedding stawia sobie za cel przywrócenie przyjęciu autentyczności, danie przestrzeni i czasu do doświadczania go w pełni, a co najważniejsze –  cieszenia się pięknymi chwilami, które przecież mają zostać w pamięci do końca życia. Idea ta zakłada minimalizm i spontaniczność, dzięki czemu wszyscy czują się swobodnie a ramy nie są sztywne jak na bankiecie u angielskiej królowej.

Wesele w stylu slow wedding – dla kogo

Slow wedding to tylko trend weselny, a zatem nie każdemu przypadnie do gustu. Komu się spodoba? Z pewnością osobom zmęczonym ciągłą gonitwą. Takim, które tęsknią za sielskością, autentycznością oraz romantycznym klimatem. Wesele w stylu slow wedding sprawia, że można poczuć się oderwanym od codziennej rutyny pełnej pośpiechu i zanurzyć się w chwili obecnej, która ma być przecież wyjątkowa. Wszyscy romantycy, a także osoby tęskniące do chwili wytchnienia będą zachwycone taką koncepcją. Spodoba się również ona parom śledzącym aktualne trendy, ponieważ slow wedding to niezaprzeczalny hit 2019 roku.

Slow wedding – zasady

Wesele w stylu slow wedding nie zakłada jednak całkowitej rezygnacji z atrakcji typu zespół, pierwszy taniec, fotobudka, tort czy oczepiny, ponieważ mają one swój niezaprzeczalny urok. Ważne jednak, aby nie pilnować ich z zegarkiem w ręku, a zaproszonych gości nie zmuszać do udziału w rozrywkach, na które nie mają ochoty. Wszystko musi dziać się w atmosferze spokoju i wolności wyboru. Podążając za tą zasadą, warto zainwestować w szwedzki stół, tak aby goście mogli jeść to na co mają ochotę o porze, którą uznają za odpowiednią.

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka – każdy chce zapamiętać ten dzień jak najdokładniej, a także przeżyć go w spokoju, skupiając całą swoją uwagę na ukochanej osobie oraz wyśmienitej zabawie. Ważne, aby zorganizować je w zgodzie ze sobą, nie zamartwiając się niepotrzebnymi detalami, które odciągają uwagę od skupienia oraz bycia tu i teraz.