zachod-slonca

W jakim czasie zorganizować sesję ślubną?

Wiele Młodych Par zastanawia się nad tym, jak powinny wyglądać ich wymarzone zdjęcia ślubne. Oprócz ciekawych pomysłów, o charakterze wykonanych fotografii decydują także sceneria i pora roku. W jakim czasie zorganizować sesję ślubną, aby uzyskać upragnione efekty?

Najlepsza pora roku na ślubną sesję zdjęciową

Wbrew pozorom wybór terminu ślubnej sesji zdjęciowej tak naprawdę nie ma większego znaczenia – o każdej porze roku można bowiem wykonać przepiękne i oryginalne fotografie. Finalny efekt w postaci zachwycających kadrów zależy nie tyle od pogody, co od wizji Pary Młodej oraz profesjonalizmu fotografa. Wiosną warto wykorzystać krajobrazy budzącej się do życia, rozkwitającej przyrody i zdecydować się na zdjęcia w bajecznym ogrodzie. Z kolei latem wysokie temperatury sprzyjają romantycznym ujęciom z plażą lub jeziorem w tle. Bogactwo kolorów zachęca również do zaplanowania ślubnej sesji pośród jesiennego parku pełnego opadających liści. Wyjątkowe zdjęcia powstają też podczas zimowych sesji wykonywanych w lesie, na pokrytej śniegiem polanie czy kuligu.

Sesja zdjęciowa – przed czy po ślubie?

Oprócz pory roku Para Młoda musi przemyśleć także ustalenie dogodnego terminu wykonania zdjęć. Sesja zaplanowania w dniu ślubu bez wątpienia pozwoli uniknąć problemów związanych z ponownym przygotowaniem fryzur i makijażu, ponieważ w czasie ceremonii wszystkie detale strojów będą dopięte na ostatni guzik. Co równie ważne, zdjęcia zrobione przed lub tuż po zawarciu małżeństwa z pewnością pozwolą uchwycić wyjątkową magię chwili i niepowtarzalnych momentów pełnych wzruszeń.  Sesja po ślubie również ma swoje zalety – umożliwia wybór innych scenerii niż ta weselna, a poza tym wiąże się ze zdecydowanie mniejszym stresem. Zrelaksowana Para Młoda skupiona wyłącznie na spełnieniu marzeń o oryginalnych zdjęciach przeważnie wykazuje się większą spontanicznością i dodatkowo nie jest ograniczona czasowo, tak jak ma to miejsce w przypadku sesji zaplanowanej w dniu ślubu.

Wymarzone zdjęcia w odpowiednim świetle

Istotnym elementem, który zadecyduje o ostatecznym efekcie ślubnej sesji jest ponadto godzina jej wykonania. Dzięki wyborowi odpowiedniej pory dnia możliwe staje się uzyskanie wymarzonych efektów świetlnych, wpływających na klimat zdjęć. W trakcie konsultacji z fotografem, warto powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach w tej kwestii. Pożądanym momentem wykonywania zdjęć jest tak zwana złota godzina, która przypada na chwilę przed wschodem oraz kilka minut po zachodzie słońca. Promienie światła są wówczas niezwykle miękkie i delikatne, a w konsekwencji wszystkie kolory zyskują pastelowy, łagodny odcień. Kadry uchwycone podczas złotej godziny nabierają naturalnego i niezwykle oryginalnego charakteru, bez konieczności stosowania późniejszych filtrów.

Przed podjęciem decyzji o zorganizowaniu sesji ślubnej jako Młoda Para powinniście zastanowić się nad tym, jaka pora roku będzie najbardziej pasowała do wymarzonej przez Was wizji zdjęć i wspólnych pomysłów. Oprócz tego warto przedyskutować również zaplanowanie konkretnego terminu oraz pory dnia, pozwalającej uzyskać najlepszy klimat fotografii. Bez względu na wybór scenerii oraz pogody, profesjonalny fotograf z pewnością zadba o wykonanie przepięknych, pełnych emocji ujęć, które będą przypominać o wyjątkowej chwili zaślubin przez wiele lat.