obraczki

Unikatowy ślubny krążek – grawerowana obrączka

Obrączki to symbol trwałości, wierności i wzajemnej miłości. Kiedy opadną emocje związane ze ślubem i weselem to właśnie one, oprócz zdjęć i wspomnień, będą przypominać o małżeńskim przyrzeczeniu i ukochanej osobie. Ich wybór musi więc być przemyślaną decyzją.

pierscionkiWażną kwestią podczas wyboru idealnych obrączek ślubnych jest materiał, z którego zostaną wykonane. Najpopularniejszym metalem wykorzystywanym przy ich produkcji jest złoto, który występuje w odcieniu żółtym, czerwonym i białym. Materiał ten jest dość wytrzymały i odporny na zarysowania. Srebro to kolejny metal używanym do tworzenia obrączek. Jest on jednak mniej trwały i Młoda Para może mieć pewność, że za parę lat będą musieli odnowić pierścionki. Jeżeli jednak Narzeczeni chcą, aby ich obrączki były długotrwałe i nie niszczyły się szybko powinni zdecydować się na platynę lub tytan. Pierwszy z nich ma barwę zbliżoną do srebra. Jest on najcenniejszy spośród metali szlachetnych i równocześnie najdroższy, dlatego pierścionki wykonane z tego materiału są bardzo drogie. Drugi z kolei metal jest najbardziej wytrzymały na uszkodzenia, zarysowania i zadrapania. Jest on także najmniej alergiczny. Tytan ma barwę ciemnoszarą i w połączeniu ze złotem lub srebrem prezentuje się bardzo efektownie. Poza tym jest on dużo tańszy od innych metali.

Kolejną kwestią jest wygląd obrączki. Coraz modniejsze wśród Młodych Par jest grawerowanie na nich różnych napisów czy motywów. Kiedyś grawer wykonywano ręcznie, obecnie robi się to za pomocą lasera. Wielkość i długość napisu zależy od wielkości obrączek. Najlepiej, aby składał się on z kilku słów lub znaków. Najczęściej na obrączkach umieszczane jest imię Małżonka i data ślubu. Popularne jest także grawerowanie krótkich cytatów o miłości, fragmentu piosenki lub symboli (na przykład dwa złączone serca). Koszt takiego grawerowania zależy od jubilera. Jeżeli wykonywany jest on w salonie jubilerskim, w którym zamawianie są obrączki najczęściej jest on doliczany gratis. Młoda Para decydując się na obrączki z grawerem musi również pamiętać, że po kilku latach grawer się ściera i konieczne będzie odnowienie go.

Obrączki ślubne to ważny symbol dla Młodej Pary, świadczący o podjęciu ważnej decyzji bycia razem na dobre i na złe oraz stworzenia rodziny. Warto, aby by one niepowtarzalne i unikatowe. Grawerowane obrączki to piękna pamiątka, która będzie Młodej Parze przypominać o jednym z najważniejszych dni w ich życiu.