slub

Szybka organizacja ślubu i wesela

Ten wyjątkowy dzień, o którym marzą zakochani bez wątpienia musi być dopracowany w najmniejszym szczególe. Większość Par Młodych planuje swoje śluby i wesela z rocznym lub dwuletnim wyprzedzeniem, tak aby ze spokojem rozplanować wszystkie kwestie. Decydując się jednak z różnych względów na szybki ślub nie wszystko może wyjść idealnie. Organizując ceremonię kilka miesięcy przed, Narzeczeni stoją przed wielkim wyzwaniem, by dopiąć wszystko na ostatni guzik.

para mlodaDecydując się na organizacje szybkiego ślubu i wesela w pierwszej kolejności należy mieć na względzie formalności. Koniecznością do zawarcia związku małżeńskiego w kościele jest odbycie kursu przedmałżeńskiego. Można go ukończyć przy najbardziej dogodnej okazji, np. w okresie Wielkiego Postu w parafii, nawet bez ustalonej daty ślubu. Kiedy nagli czas, warto jednak zdecydować się na weekendową formę kursu. Zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej wraz z wymaganą dokumentacją należy dostarczyć do kościoła nie wcześniej niż 3 miesiące przed. W przypadku ślubu kościelnego ważne są także zapowiedzi przedślubne wygłaszane w parafiach Narzeczonych. Należy zadbać o te kwestię w takim terminie, aby zapowiedzi były wywieszone lub wygłaszane minimum przez dwie niedziele. Planując ślub cywilny przyszli Małżonkowie muszą się zgłosić minimum 31 dni przed planowaną uroczystością oraz nie wcześniej niż 6 miesięcy przed.

Znalezienie odpowiedniego miejsca na organizację weselnej uroczystości w przeciągu kilku miesięcy stanowi nie lada wyzwanie, jednak przy dużej motywacji jest to możliwe do zrealizowania. Pary Młode decydujące się na długoletnie planowanie wesela mają zdecydowanie większy wybór restauracji i sal weselnych. Jeśli jednak z jakiś powodów nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego, odstępują lub odsprzedają termin wynajmowania lokalu. Szukając tego typu ogłoszeń w internecie można natrafić na atrakcyjną lokalizację popularnego dworku lub restauracji. Warto tudzież rozważyć organizację przyjęcia weselnego w plenerze w specjalnym namiocie. Wiele restauracji i dworków posiada własne ogrody, w których można urządzić wesele, nawet jeśli główna sala bankietowa jest już zajęta. Ważnym aspektem, którym powinno się kierować przy szukaniu lokalizacji jest liczba gości. Mniejsza uroczystość w gronie najbliższych nie tylko będzie odznaczać się szczególną atmosferą, ale też jej rozplanowanie okaże się dużo łatwiejszym zadaniem. Mając na względzie szacunek do rodziny i przyjaciół, należy poinformować ich o ceremonii w stosownym czasie. Optymalnym czasem na dostarczenie zaproszeń jest miesiąc poprzedzający ten wyjątkowy dzień.

ekspresowy slubMając załatwione wstępne sprawy związane z datą i miejscem ślubu, warto skupić się na efektywnej oprawie całej uroczystości. Niezbędną pomocą w ekspresowej organizacji ceremonii okazuje się internet. Większość usługodawców w tej branży posiada własne strony internetowe lub profile na Facebooku, gdzie w galeriach lub materiałach video możemy zapoznać się z efektami ich pracy i dokonać szczegółowej analizy. Za pośrednictwem sieci bez problemu można znaleźć kamerzystę, fotografa czy zespół muzyczny oraz przeczytać krążące na ich temat opinie na forach internetowych. Nie wychodząc z domu można również dokonać wyboru kreacji ślubnej. Oferta w internecie jest znacznie bogatsza niż w stacjonarnym salonie. Panie, które ten wyjątkowy dzień mają już za sobą, chętnie wystawiają swoje suknie na aukcjach internetowych. Posiadając wiedzę, jaki kolor pasuje do typu karnacji oraz urody łatwiej zamówić suknię online, a ewentualne poprawki dopasować u krawcowej. Z kolei garnitur Pana Młodego wymaga już bezpośredniej przymiarki, jednak nie powinno to wymagać dużej ilości czasu. Jak powszechnie wiadomo, panowie są raczej mniej wymagający w kwestii ubioru.

Panujące powszechnie przekonanie, iż ślub wymaga długoletnich przygotowań, w obliczu błyskawicznej decyzji na sakramentalne „Tak” traci na znaczeniu. Ekspresowa organizacja ślubnej uroczystości w obliczu dzisiejszej techniki i zaangażowania Młodych nie powinna stanowić większego problemu.