Wybór sukni ślubnej

Suknia ślubna – nowa, uszyta czy wypożyczona?

Ślub to najpiękniejszy dzień w życiu kobiety. Każda z pań chce wyglądać tego dnia wyjątkowo, wzbudzając zachwyt zarówno ukochanego, jak i zgromadzonych gości. Pierwszoplanową rolę odgrywa tutaj oczywiście wymarzona suknia ślubna, której wybór nie jest wcale taką prostą sprawą.

Piękna suknia ślubnaWypożyczenie, kupno, a może uszycie – takie warianty wyboru posiadają przyszłe Panny Młode. Pierwsza z propozycji wydaje się być najtańszą i ponadto coraz bardziej popularną. Panie decydują się wypożyczyć suknię głównie ze względów ekonomicznych. Suknia ślubna stanowi bowiem jeden z największych wydatków związanych z organizacją ślubu. Zazwyczaj koszt wypożyczonej sukni to 50% jej początkowej wartości. W większości przypadków w tej kwocie zawarte są już drobne poprawki krawieckie oraz zabiegi mające na celu odświeżenie sukni już po jej oddaniu. Dodatkowy wydatek to kaucja, która zazwyczaj także wynosi 50% wartości wypożyczonej sukni i jest zwracana zaraz po jej oddaniu. Czas wypożyczenia waha się od 5 dni do 2 tygodni, w zależności od salonu i jego zasad. Miejscami, w których można wypożyczyć suknię, są często salony sukien ślubnych.

W tych samych salonach sukien ślubnych można także oczywiście kupić nową sukienkę. Zakup taki w tym przypadku jest jednak o wiele wyższy. Nowa suknia ślubna może kosztować od 1800 zł nawet do 7000 zł. Oczywiście w cenie zawarte są już wszystkie poprawki krawieckie. Ewidentną zaletą zakupu nowej sukienki jest to, że zyskuje się wówczas największy wybór – zarówno fasonu, jak i koloru sukni. Mimo wysokiej ceny, ten sposób pozostaje najpopularniejszym wśród pań przygotowujących się do tego najważniejszego w życiu dnia.

Szczęśliwa Para MłodaOstatnią propozycją, którą mogą wybrać Panny Młode, to uszycie sukni u krawcowej. Ta opcja jest tańsza od kupna – ceny oscylują w tym przypadku od 1800 zł do 4000 zł. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania zaliczyć można fakt, że uszyta sukienka będzie na pewno idealnie dopasowana do figury kobiety. Pozwala także wcielić w życie kreatywne, wymarzone pomysły pań dotyczących wyglądu sukni ślubnej. Istnieje oczywiście możliwość zdania się na wyczucie krawcowej lub też podsunięcia jej dowolnej sukni z katalogu czy też czasopisma.

Wszystkie przedstawione opcje mają zarówno plusy, jak i minusy. Koszt wypożyczonej sukni ślubnej z pewnością będzie najniższy, jednak strach przed jej uszkodzeniem i karą pieniężną może nieco zepsuć dzień ślubu. Kupno nowej sukienki to przede wszystkim duży wybór i możliwość posiadania jej na własność. Uszycie sukienki z kolei pozwala na stworzenie niepowtarzalnej kreacji, aczkolwiek zadanie to trzeba powierzyć jedynie sprawdzonej krawcowej.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione aspekty, z pewnością znajdzie się rozwiązanie najkorzystniejsze dla danej pary. Należy jednak przede wszystkim pamiętać, że w dniu ślubu Młodzi powinni przede wszystkim skupić się na radosnym świętowaniu tego ważnego w ich życiu dnia, a to czy suknia Panny Młodej będzie nowa, czy też wypożyczona, nie powinno wówczas odgrywać żadnej roli.