Dekoracje ślubne DIY

Ślubne DIY – jakie dekoracje warto przygotować samemu?

Po co kupować dekoracje ślubne, skoro można je wykonać samemu? Poprzez dekoracje DIY jeszcze bardziej zaangażujecie się w organizację Waszego wyjątkowego dnia. Taka forma przygotowań pozwoli Wam się również odstresować, a ponadto da Wam niesamowitą satysfakcję oraz możliwość włączenia w działania wszystkich najbliższych. 

Ślubne DIY na stołach

Planowanie ślubnych dekoracji warto zacząć od tych, które z pewnością zobaczą wszyscy goście – czyli tych obecnych na stołach. Pierwszym pomysłem na wprowadzenie ozdób typu DIY są własnoręcznie przygotowane winietki z imionami i nazwiskami gości. Jest to element, który zyskuje obecnie coraz większą popularność. Jak je przygotować? Warto postawić na kilka zbliżonych akcesoriów ślubnych – im więcej powtarzalnych materiałów i wzorów, tym lepiej. Wrażenie spójności i elegancji osiągniecie posługując się przy produkcji etykiet tym samym papierem, którego używano do drukowania zaproszeń. Oprócz tego, na stołach uwagę weselników zwracają wazony, które obok walorów estetycznych powinny być także funkcjonalne – wymaga tego ogromna ilość kwiatów, obecnych na każdym weselu. Dlatego warto zastanowić się nad wazonami DIY. W tym przypadku również należy kierować się stylem uroczystości oraz postarać się odwołać do już obecnego motywu. Jeżeli planujecie ślub w stylu rustykalnym, postawcie na jutę. Wystarczy kupić jutowy sznur (dostaniecie go w każdym sklepie budowlanym) i szklane słoiki, trochę kleju na gorąco i voila! Piękne, oryginalne wazony gotowe.

Podziękowania DIY

Zastanawiacie się, co podarować rodzicom w ramach podziękowania za trud włożony w przygotowanie wesela oraz obecnym na nim gościom? Wykonajcie miłe upominki własnoręcznie. Pierwszym pomysłem z cyklu DIY są domowej roboty mydełka. Wystarczy, że zamówicie w sklepie internetowym masę glicerynową i kilka barwników. Teraz wystarczy tylko roztopić porcję masy, dodać ulubione dodatki (olejek eteryczny, kolor czy odrobinę masła kokosowego) i wlać w przygotowaną formę. Gdy tylko kostki zastygną, przywiążcie je wstążką i podpiszcie dla kogo kierowany jest podarunek. Ciekawym pomysłem są także ciasteczka dekorowane lukrem. Co prawda wymagają już większego zaangażowania, ale jeżeli pieczenie nie ma przed Wami tajemnic, śmiało! Obecnie w sklepach można dostać specjalne stemple do lukru, które bardzo ułatwiają zadanie.

Dla rodziców można również przygotować własnoręcznie wykonane albumy ze zdjęciami. Wystarczy kupić szkicownik, wklejać fotografie i opatrzyć je podpisami i odręcznymi rysunkami.

Akcesoria do fotobudki

Fotobudka na weselu to dziś prawdziwy must have – daje mnóstwo radości gościom, a zdjęcia stanowią doskonałą pamiątkę dla Młodej Pary. Dobrym pomysłem jest własnoręczne przygotowanie akcesoriów ślubnych, które pojawią się na fotografiach. W zależności od Waszych zainteresowań, możecie przygotować coś co nawiązuje do Waszych pasji. Kochacie morze i żagle? Kilka elementów związanych z morskimi przygodami na pewno zachwyci weselników. Marynarska czapka, fajka czy bandamka to tylko kilka pomysłów. Jak to zrobić? Wystarczy wyciąć pożądane kształty z kartonu i pomalować według uznania. Następnie przygotować patyczki do szaszłyków i przymocować papierowe elementy. Innym pomysłem jest zaaranżowanie ścianki jako tła do zdjęć z Parą Młodą lub gośćmi. W tym przypadku trzeba wykazać się kreatywnością, ale najłatwiej kupić tkaninę w pasmanterii i stojak na wieszaki ze sklepu meblowego, teraz tylko klamerkami od tyłu przypinać materiał – efektowna i ciekawa dekoracja DIY gotowe.

Światła, proszę!

Światło podczas wesela jest niezwykle ważne, ułatwia pracę fotografowi, a także nadaje zdjęciom wyjątkowego klimatu. W zależności od preferencji można postawić na chłodne lub ciepłe barwy oświetlenia. Dobrym pomysłem na przygotowanie dekoracji DIY i źródła nastrojowego oświetlenia są ażurowe kule. Jak je przygotować? Najpierw nadmuchajcie balony, zawiążcie. Następnie zamoczcie sznurek w kleju i oplatajcie nim balon, aż do utworzenia się kształtu kuli. Poczekajcie, aż klej wyschnie. Przebijcie balon i wyciągnijcie jego resztki spomiędzy sznurka. Wedle uznania można otrzymaną kulkę obsypać brokatem lub konfetti. Na koniec do środka kul wkładajcie lampki z zestawu choinkowego. Tak przygotowany łańcuch świetlny możecie umieścić przy wejściu na salę weselną lub nad Waszymi głowami. Na zdjęciach zaprezentuje się wyjątkowo i efektownie.

Przed ślubem zwykle nie ma na nic czasu, to normalne. Dlatego nie warto decydować się na bardzo trudne dekoracje. Możliwości wykonania ozdób DIY jest bardzo wiele – wybierajcie zatem te, które nie pochłoną wiele cennych godzin i nie okażą się zbyt wymagające. Pamiętajcie, że własnoręczne akcesoria ślubne pozwalają się Wam zaangażować i zintegrować przed samą uroczystością, zazwyczaj są również tańsze od gotowych elementów. Najważniejsze, abyście dobrze przemyśleli Wasze przedślubne działania, by potem móc się cieszyć wspaniałymi efektami Waszej pracy.