Dekoracja kościoła

Ślubne dekoracje kościoła – jakie wybrać?

Przysięga ślubna wypowiedziana przez Młodą Parę to chyba jedna z bardziej wzruszających chwil w dniu ślubu, a te wymagają odpowiedniej oprawy. Nic więc dziwnego, że Narzeczeni w harmonogramie przygotowań ślubnych uwzględniają także taki punkt jak przystrojenie kościoła. Jakie dekoracje ślubne nadadzą uroczystości zaślubin wyjątkowego charakteru?

Kompozycje kwiatowe

Kompozycje kwiatowe są jednym z nieodłącznych elementów wystroju świątyni, w której odbywać się będzie ceremonia zaślubin. Aby stworzyć wyjątkowy klimat, warto pokusić się o stworzenie kompozycji nie tylko z białych klasycznych róż, ale także kwiatów sezonowych dostosowanych rodzajem i kolorystyką np. do bukietu Panny Młodej. Kwiatami warto udekorować nie tylko ołtarz i ławki w kościele – dostojne, rozłożyste kompozycje pięknie prezentują się także umocowane na wysokich stojakach.

Świeczki i lampiony

Kolejnym z pomysłów, jakie można wykorzystać podczas ślubu w kościele, są świeczki lub lampiony ustawione wzdłuż alei prowadzącej do ołtarza. Dodatkowo można nimi udekorować wejście do kościoła oraz ołtarz. Świeczki i lampiony z pewnością stworzą romantyczny, wręcz magiczny klimat i staną się pięknym tłem doniosłej ceremonii jaką jest ślub.

Biały dywan i płatki róż

Biały dywan wyznaczający drogę do ołtarza razem z płatkami róż po bokach tworzą piękne i oryginalne dopełnienie świec i lampionów. Dywan nie musi być koloru białego – wszystko zależy od preferencji Młodej Pary i stylu w jakim urządzają swój ślub. Aby podkreślić uroczystość i doniosły charakter ceremonii, można także pokusić się o wyhaftowanie lub naklejenie na dywanie inicjałów przyszłych Małżonków.

Szarfy i wstęgi

Propozycją na ozdobienie ławek kościelnych są z kolei szarfy i wstęgi – zazwyczaj w kolorze białym lub kremowym zależnie od pozostałych elementów wystroju świątyni. Z klasycznych szarf czy wstęg można także stworzyć piękne kokardy, które zawisną na każdej z ław dla zgromadzonych gości i dodatkowo wpleść w nie kwiaty. Tak wystrojona droga prowadząca do ołtarza nie tylko ozdobi kościół, ale też będzie sposobem na uniknięcie deptania dywanu przez gości.

Jak udekorować kościół na ślub?

Pokrowce na krzesła i klęczniki dla Młodej Pary

Ostatnim, nie mniej ważnym elementem dekoracji ślubnych, są pokrowce na krzesła i klęczniki dla Młodej Pary. Krzesła przyszłych Małżonków powinny być szczególnie udekorowane, np. przy pomocy wianków z kwiatów czy też kokard. Warto mieć na względzie, że w niektórych świątyniach dla Nowożeńców dostępne są unikalne, ręcznie rzeźbione krzesła, których nie ma potrzeby dodatkowo ozdabiać. Klęczniki natomiast najlepiej dopasować do dekoracji wykorzystanych przy krzesłach.

Ślubne dekoracje są nieodłącznym elementem ceremonii – podkreślają wagę wyjątkowej sytuacji jaką jest wyznanie sobie oficjalnego “tak” przez Młodą Parę. Dekoracje nie tylko zaspokajają potrzeby estetyczne Nowożeńców oraz zgromadzonych gości, ale przede wszystkim tworzą piękne tło, które z pewnością zostanie uchwycone przez fotografów 😉