Strój Pana Młodego

Ślubna stylizacja Pana Młodego

Zanim nadejdzie ten dzień, kiedy oboje partnerzy powiedzą sakramentalne tak muszą wspólnie przejść przez szereg przygotowań. Jednym z tych zadań jest wybór strojów ślubnych. Wydawać by się mogło, że dobór idealnej sukni ślubnej jest o wiele trudniejszy, niż w przypadku ubioru dla Pana Młodego. Nic bardziej mylnego – wybór doskonale dopasowanego stroju weselnego dla przyszłego małżonka jest nie lada wyzwaniem.

Styl, fason i kolor

Przystępując do wyboru ślubnej stylizacji Pana Młodego należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Są nimi: styl organizowanego can we spy on whatsapp free przyjęcia, jego pora, krój i materiał ubrania, a także kolor. Przede wszystkim wiąże się to z tym, aby stroje przyszłych małżonków były do siebie dopasowane. W tej sytuacji jednak to właśnie mężczyzna musi dobrać swój ubiór do sukienki ślubnej, a nie na odwrót.

Ponadto prócz wpasowania się w otoczenie i wygląd przyszłej małżonki, sam strój Pana Młodego musi być odpowiednio dobrany do jego cech – takich jak uroda, wzrost, sylwetka i karnacja. Pominięcie istotności tych kryteriów może dać niepożądane efekty.

Zawsze w modzie – garnitur ślubny

Mankiety przy rękawachGarnitur jest strojem najczęściej wybieranym przez mężczyzn. W jego skład wchodzą marynarka, spodnie, kamizelka, koszula i krawat. Garnitur będzie idealnie pasował do prostej i eleganckiej sukni Panny Młodej. Wśród spy app for the iphone kolorów dominuje kolor czarny, gdyż właśnie on jest świetnym zestawieniem dla śnieżnobiałej sukni ślubnej. Do beżowej stylizacji Panny Młodej o wiele bardziej sprawdzą się cieplejsze kolory garnituru, takie jak np. czekolada.

Wśród marynarek można zdecydować się na taką z zapięciem jedno lub dwurzędowym. Jeśli wybór padnie na marynarkę jednorzędową, warto założyć do niej kamizelkę, najlepiej z czterema kieszonkami. Istotną rzeczą przy wyborze marynarki są także jej rękawy. Powinny one sięgać do nadgarstków, a mankiet koszuli musi minimalnie za nie wystawać. Eleganckie spodnie mają prosty krój i pozbawione są mankietów, takie jak we fraku czy smokingu. Co do materiału, z których uszyty jest garnitur, najczęściej wybiera się tkaniny gładkie z lekkim połyskiem. Odważni mężczyźni, lubiący zabawę z modą, mogą zdecydować się na przedłużaną marynarkę żakardową.

Frak – strój na wytworne przyjęcie ślubne

Najbardziej szykownym strojem ślubnym jest frak. Wymaga on jednak odpowiedniej oprawy – wytwornego przyjęcia weselnego. Standardowy frak uszyty jest z czarnego sukna, a klapy pokryte są atłasem. Spodnie nie mają mankietów, jednak z boku ozdobione są podwójnym, jedwabnym lampasem. Charakterystyczne dla fraku są też bardzo długie poły, porównywane z ogonem jaskółki. Nieodłącznym elementem fraka jest biała koszula, z usztywnionymi mankietami i postawionym kołnierzykiem. Uzupełnieniem całego stroju są biała muszka i kamizelka oraz czarne lakierki. Niekiedy zakłada się również biały szal i rękawiczki.

Smoking – elegancja na miarę

Mucha przy smokinguStrój ślubny w postaci smokingu można określić jako bardziej elegancki od powszechnego garnituru, jednak mniej oficjalny od luksusowego fraku. Klasyczny computer spy keylogger software smoking jest uszyty jest z czarnego, cienkiego http://guillaumebareil.com/android-app-tracker-phone-v5o/ materiału. Koszula musi być biała, z łamanym kołnierzykiem, półsztywnymi mankietami i gorsetem. Klapy powinny być wykładane jedwabiem bądź atłasem. Spodnie proste, aczkolwiek ozdobione z boku pojedynczym, jedwabnym atłasem.

Nieodłącznym elementem smokingu jest muszka oraz atłasowy pas lub kamizelka – nigdy oba naraz. Pas i mucha muszą być w tym samym kolorze. Właściwymi butami będą czarne, gładkie lakierki. Klasyczne dodatki są eavesdropping app for android czarne, ale odważni panowie mogą pobawić się z kolorami. Zarówno smoking, jak i frak pasować będą do bogatej sukni z trenem Panny Młodej.

Wygląd Pana Młodego w dniu ślubu powinien być równie perfekcyjny jak prezencja Panny Młodej. Nie bez powodu zaleca się przystąpienie do poszukiwania odpowiedniego stroju na kilka miesięcy przed weselem. Wszystko po to, aby mieć czas na ewentualne poprawki. Ważne jest, aby przy zakupie stroju ślubnego, przyszłemu Panu Młodemu towarzyszył ktoś, kto doradzi mu w wyborze. Warto więc poświęcić więcej czasu na wybór idealnego stroju dla mężczyzny, ponieważ wybór może okazać się jednym z trudniejszych.