Ślub w Boże Narodzenie

Ślub w Boże Narodzenie

Dawniej bardzo popularne było wyprawiać wesele w Święta Bożego Narodzenia. Obecnie wraca się do tej tradycji. Coraz więcej par decyduję się spędzić ten wyjątkowy dzień w świątecznym klimacie. Dlaczego warto zorganizować w tych dniach ślub i wesele?

Niekwestionowaną zaletą tego terminu jest, że wszyscy goście mają wtedy dni wolne od pracy. Nawet ci, którzy pracują za granicą, w tym dniu na pewno będą obecni.

Organizacja wbrew pozorom nie jest trudniejsza od organizowania ślubu w każdy inny dzień. Ten termin najbardziej kłopotliwy może być dla fryzjera czy zespołu muzycznego, który ma zając się oprawą muzyczną wesela, jednak wszystko zależy od wcześniejszych ustaleń.

Jedną z niezastąpionych zalet tego dnia jest wystrój kościoła, urzędu stanu cywilnego czy sali weselnej. Głębokie odcienie zieleni, czerwieni i złota budzą w nas ciepłe uczucia. Można też wykorzystać zimową aurę i do kościoła przybyć saniami albo zorganizować kulig. Taka atrakcja będzie dla gości niezapomnianym przeżyciem.

Nie ma bardziej romantycznej scenerii niż biały, ośnieżony, brylantowy pejzaż. Dodatkowo plener do zdjęć jest bardzo sprzyjający. Zarówno biel sukni ślubnej jak i czerń garnituru urokliwie komponuje się z białym pejzażem i aurą spadającego śniegu.

Ponadto wyprawianie ślubu właśnie w Boże Narodzenie wiążę się z przesądem dotyczącym małżeńskiego szczęścia. Jeden z przesądów mówi, że warto brać ślub w miesiącu, którego nazwa zawiera literę „r”. Drugi z przesądów zakłada, że szczęście w małżeństwie gwarantuje ślub w dniu świątecznym – w Boże Narodzenie spełnione są oba z tych warunków.

Ślub bożonarodzeniowy

Często mówi się, że jedyną okazją do spotkań z rodziną są wesela. Święta Bożego Narodzenia również kojarzą się ze spotkaniami rodzinnymi, są radosnym, pełnym wzruszeń okresem. Ślub w tych dniach może być wspaniałą okazją do wspólnego świętowania. W tym czasie stajemy się życzliwi, wyrozumiali oraz zapominamy o niesnaskach. Atmosfera Świąt ma w sobie coś wyjątkowego, co sprawia że przynajmniej przez chwilę ma się więcej dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Dotyczy to również tych mniej przyjemnych aspektów jak stres związany z organizacją wesela. Nie bez powodu mówi się, że małżeństwa zawarte w Święta Bożego Narodzenia są najszczęśliwsze.

Więcej informacji o zimowym stroju ślubnym przedstawimy w kolejnym artykule.