Jesienna sceneria

Ślub jesienną porą

Gdy lato dobiega końca, dni stają się chłodniejsze, a pierwsze liście opadają z drzew, może się wydawać, że ku końcowi chyli się sezon ślubów i wesel. Nic bardziej mylnego. Jesień to świetna pora na organizację tego najważniejszego w życiu dnia.

Naturalne i kolorowe, jesienne dekoracje kościoła, stołu czy sali weselnej, zależą od wyobraźni Państwa Młodych. Można powiedzieć, że zdobienia leżą w zasięgu ręki, wystarczy je tylko zebrać i stworzyć wyjątkowe zestawienia. Stąd też dużą popularnością cieszyć się będą głównie liście, ale także między innymi kasztany, żołędzie czy szyszki.

Ślub jesieniąW miejscu takim jak kościół dość często dominują złocenia ołtarzy i ławy z brązu, dlatego też dodatki w barwach brzoskwini, bursztynu czy miodu, doskonale uzupełnią jego wnętrze. Właściwie dobrane kompozycje kwiatowe, na przykład z liści, podpięte przy bokach ław lub bukiety kwiatów uzupełnione jarzębiną, suchą trawą i gałązkami krzewów, wprowadzą do środka jesienny nastrój i sprawią, że stałe dekoracje świątyni zostaną lepiej wyeksponowane.

W przypadku stołu weselnego główny akcent pada na zaprojektowane ozdoby. Szyszki czy kasztany mogą być świetnym dodatkiem do świec w szklanych naczyniach, uzupełnieniem bukietów kwiatowych, bądź też samodzielnym wieńcem, np. w kształcie serca. Poza tym swobodnie porozkładane na stołach jako detale do precyzyjnie nakrytego stołu, uzupełnią jesienny klimat, tworząc wyjątkową całość.

Liście w odcieniach czerwieni, pomarańczy czy żółtego, stworzą niebanalny bukiet lub mały wianuszek, w środek którego można włożyć na przykład świecę. Co więcej, ich kształt może być pomysłową propozycją winietki dla gości. Jarzębina na weselnym stole również może dodać wiele uroku. Może stanowić uzupełnienie dekoracji lub też sama ją tworzyć.

Z wystrojem stołu współgrać mogą także potrawy. Uznanie wśród biesiadników zdobędą wszelkiego typu zupy czy sosy z grzybów. Owoce sezonowe mogą stać się propozycją deserów czy dodatków do dań głównych. Pieczone jabłka czy aromatyczne gruszki świetnie sprawdzą się podczas weselnej uczty. Jako napoje wykorzystać można miód pitny, grzane wina z dodatkiem pomarańczy, czy też rożnego rodzaju nalewki, które nie tylko rozpieszczać będą podniebienia gości, ale także ich rozgrzeją.

Jesienna sesja ślubnaJesienna aura sprzyja także sesji zdjęciowej, która może stać się dla Pary Młodej fantastyczną przygodą. Zdjęcia na tle opadających liści czy barw zachodzącego słońca, podkreślą obraz zakochanych. Spacer po drodze usłanej czerwonymi, pomarańczowymi i żółtymi liśćmi może dać niesamowity efekt przeniesienia się w inny świat. Ujęcia mogą być zarówno romantyczne, jak i energiczne. Pomysłów na zaaranżowanie stosownej i, przede wszystkim ciekawej, sesji ślubnej profesjonalnym fotografom na pewno nie zabraknie.

Ślub jesienną porą może stanowić niesamowite przeżycie nie tylko dla nowożeńców, ale także dla przybyłych na uroczystość gości. Aura sprzyja wykorzystaniu wszelkiego typu naturalnych i kolorowych dodatków i dekoracji, które z pewnością zdobędą uznanie i zachwyt wśród rodziny i znajomych. Jesienne widoki to także wspaniała sceneria dla wyjątkowej sesji ślubnej.