C61D8551

Ślub i wesele zimą

Białe ulice, mroźne powietrze i spadające płatki śniegu to dla wielu par wymarzony klimat weselny. Motyw krainy śniegu pojawia się coraz częściej na polskich ślubach, a Młodym nie jest straszny chłód czy niesprzyjające warunki. Organizacja tego najważniejszego dnia zimą jest dużym wyzwaniem, można jednak wykorzystać panującą aurę na swoją korzyść zaskakując gości wieloma atrakcjami.

C61D8574Pierwszą z nich może być kulig. Jeżeli miejsce wesela znajduje się blisko kościoła, w którym odbywał się ślub, z powodzeniem można przewieźć chętnych gości saniami. Mroźna pogoda daje duże pole do popisu w kwestii stroju Państwa Młodych. Dla przyszłej żony doskonałym pomysłem będzie narzucenie białego futerka, które jest zarówno praktyczne, jak i piękne. Świetnie sprawdza się gruby wełniany szal, który nadaje swojskości całej ceremonii. Suknia ślubna może mieć okazałe długie rękawy, które w czasie letnim raczej się nie sprawdzają. Jeżeli narzeczeni chcą się wyróżnić mogą dobrać do eleganckich strojów futrzane czapki, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach wszystkich gości.

Aby dopełnić zimowy klimat warto wprowadzić tematyczne dekoracje. Mogą to by płatki śniegu czy piórka imitujące biały puch. Świetnie sprawdzają się też ozdobne, szklane sople czy rzeźby, a także szyszki pokryte sztucznych śniegiem. Takie motywy często powtarzane są również na torcie, który jest kluczowym elementem przyjęcia. Nawet bukiet Panny Młodej może nawiązywać do zimowej atmosfery poprzez dodanie brokatowych śnieżynek. Najczęściej wybieranymi kolorami kwiatów do dekoracji są jasne, pastelowe, zimne barwy. Można jednak zaryzykować i postawić na przykład na kontrastującą czerwień, która będzie się wyróżniać.

Atutem ślubów w porze zimowej jest piękny plener zdjęciowy. Największe wrażenie na oglądających zdjęcia zrobi sesja zdjęciowa wśród zaśnieżonych gór lub nad oblodzonym jeziorem lub stawem. Bardzo dobrze wyglądają także proste kadry z pokrytego śniegiem lasu czy polany.

C61D8466Niektóre pary decydują się na zorganizowanie ślubu w okresie świątecznym. Jest to magiczny czas, dlatego ceremonia wydaje się jeszcze bardziej klimatyczna. Tłem do zdjęć są przystrojone choinki i lampki porozwieszane na ulicach miast. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że nie wszyscy goście będą chcieli opuścić swoje rodzinne domy po to, aby pojawić się na ślubie, dlatego pomysł urządzania uroczystości w Święta Bożego Narodzenia jest doskonały dla narzeczonych, którzy chcą ten dzień spędzić w wąskim, rodzinnym gronie.

Biała zima to zdecydowanie piękna sceneria dla ceremonii ślubu oraz wesela. Należy jednak pamiętać, aby wszystko dobrze zorganizować i przewidzieć takie niebezpieczeństwa jak śnieżyca, która może zatrzymać wielu gości, catering czy zespół muzyczny. Jeśli jednak pogoda okaże się łaskawa to dla wszystkich weselników, a zwłaszcza dla Pary Młodej będzie to dzień, który zapamiętają do końca życia.