24
2018Dawniej ślub i wesele organizowane w okresie zimowym były tak samo popularne jak te planowane na wiosnę czy lato. Dziś wygląda to nieco inaczej – najgorętszy okres ślubny przypada właśnie na równie ciepłe miesiące w ciągu roku. Jednak zawarcie związku małżeńskiego zimą niesie ze sobą sporo zalet – jakich?
Krótki termin oczekiwania na ślub i wesele
To główny powód, dla którego pary decydują się na zawarcie związku małżeńskiego w okresie zimowym. Wtedy dostępność wymarzonych sal weselnych jest o wiele większa niż w okresie letnim. Kiedy dane miejsce wiosną czy latem trzeba rezerwować z co najmniej dwuletnim wyprzedzeniem, ta sama miejscówka zimą zwykle jest dostępna bez żadnego problemu i organizacja przyjęcia w ciągu kilku miesięcy jest jak najbardziej realna. To również kusząca opcja dla wszystkich tych, którzy po zaręczynach nie chcą długo czekać na zapieczętowanie swojego związku.
Z racji dużej dostępności wielu lokali zimą, ich właściciele muszą walczyć o uwagę tego wąskiego grona klientów. Udaje im się to poprzez znaczne obniżenie cen, ponieważ w tej sytuacji wolą zarobić nieco mniej w chłodniejszych miesiącach, aniżeli nie mieć w tym okresie żadnych zysków z prowadzonej działalności. Często niższe ceny obejmują nie tylko menu weselne, ale także usługi przystrojenia sali.
Szczególnym terminem na ślub i wesele w chłodniejszych miesiącach są Święta Bożego Narodzenia. To doskonała okazja do zebrania całej rodziny w jednym miejscu – właśnie na Waszej uroczystości. Ten czas daje też spore możliwości pod względem dekoracji – tylko wtedy na sali weselnej jest możliwość umieszczenia pięknie przystrojonej choinki i wielu lampek tworzących wyjątkowy, świąteczny klimat. Równie ciekawym terminem tego niezwykłego dla Was wydarzenia jest Sylwester. Czy ślub 31 grudnia nie będzie spektakularnym zakończeniem roku, który zarazem będzie początkiem Waszej wspólnej drogi?
Większa dostępność fotografa ślubnego i bajeczna sesja fotograficzna
Nie dość, że pobierając się w miesiącach od listopada do lutego można przebierać w bogatej ofercie lokali weselnych i zarazem otrzymać korzystniejszą ofertę cenową, to również dostępność usługodawców na ślub i wesele jest większa. Tu szczególne znaczenie odgrywają wolne terminy wśród fotografów ślubnych, którzy w okresie letnim mają zapełnione kalendarze. Oznacza to, że zimą istnieje spore prawdopodobieństwo wynajęcia upatrzonego fotografa ślubnego, z którego usług skorzystanie latem byłoby wręcz niemożliwe, chyba, że dopiero za parę lat.
Dodatkowo, jeśli spotka Was to szczęście i spadnie śnieg, bajeczna sesja fotograficzna gwarantowana. Idealnym tłem dla zdjęć ślubnych będą zielone świerki, oświetlone budynki czy leśne ścieżki. Aby bardziej skontrastować biel białej sukni ślubnej i śniegu warto pokusić się o zmianę odzienia wierzchniego na barwne szaliki lub świąteczne sweterki, które dodatkowo Was ogrzeją podczas pozowania do zdjęć.
Wyjątkowe atrakcje dla gości weselnych
Zima daje również spore możliwości przygotowywanych atrakcji dla gości. Jeżeli pogoda nie dopisze – wszystko może odbywać podobnie, jak w przypadku niesprzyjających zjawisk atmosferycznych podczas lata – we wnętrzu wynajętej sali. Jeśli wesele odbywa się na wsi albo w górach i mamy gwarancję dużej ilości śniegu warto zorganizować kulig, który na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. Ciekawym pomysłem wydaje się być również przygotowanie ogniska ze zjawiskowym pokazem ognia.
Ślub i wesele zimą to doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą w krótkim terminie zawrzeć związek, a także kochają śnieg, nie straszne im mroźniejsze powietrze i przesądy. Jest to również niesamowita okazja do zorganizowania bajecznej sesji ślubnej oraz niezapomnianych atrakcji dla gości. Warto wziąć pod uwagę zimowe miesiące podczas planowania ślubu, aby cieszyć się później równie wspaniałymi wspomnieniami, jak podczas letnich ceremonii, tyle że w dużo niższej cenie.