Wiosenny ślub i wesele

Ślub i wesele wiosną – dlaczego warto?

Choć zdecydowana większość Par Młodych wybiera na ślub i wesele sezon letni, nie brakuje osób, które chcą, by najważniejszy dzień w ich życiu miał miejsce właśnie wiosną. Nic w tym dziwnego, bo budząca się do życia przyroda stanowi piękne tło dla uroczystości zaślubin – a to nie jedyne korzyści organizacji ślubu i wesela wiosną. W jaki sposób wykorzystać walory aktualnej pory roku w kontekście ślubnych uroczystości? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Ślub i wesele wiosną – dowiedz się, jak je zorganizować

Ślub i wesele wiosnąZa miesiącami wiosennymi przemawia nie tylko ich przyrodnicze piękno, ale także przystępność cenowa, ponieważ okres od marca do maja nie jest zaliczany do szczytowego sezonu ślubnego – w związku z tym koszty talerzyka, dekoracji czy innych usług związanych z organizacją ślubu i wesela są znacznie niższe. Dodatkowo, z racji mniejszej popularności, pojawia się także większa dostępność terminów – myśląc o organizacji wesela np. w sierpniu musisz zarezerwować salę nawet 2 lata wcześniej, planując ślub na kwiecień wystarczy kilka miesięcy. Oprócz korzyści finansowych, warto zwrócić uwagę na możliwość połączenia daty uroczystości z dniami ustawowo wolnymi, tj. świętami wielkanocnymi, weekendem majowym i czy Bożym Ciałem. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że wybrany przez Was dzień będzie pasował większości zaproszonym. Pary, które rozważają organizację wiosennego ślubu i wesela często obawiają się niskiej temperatury i opadów – pogoda potrafi jednak zaskakiwać, dlatego nie warto rezygnować ze sprzyjającego terminu – lepiej znaleźć ciekawe rozwiązania, na przykład w razie deszczu. Panna Młoda może zyskać dodatkowy atrybut w postaci uroczego parasola – w ofercie producentów ślubnych dodatków, znajdziecie wiele pięknych modeli. Niesprzyjająca wysokość słupka rtęci może przydarzyć się nawet w sierpniu, dlatego zawsze warto mieć w pogotowiu szal lub narzutkę, dopasowane do sukni Panny Młodej.

Na korzyść wiosennego ślubu i wesela przemawiają oczywiście okoliczności przyrody. Sesja na łące kwitnących kwiatów czy romantyczne ujęcia z okazałymi bukietami i kwiatami we włosach będzie piękną pamiątką po Waszej uroczystości. Zieleń trawy i intensywne kolory płatków stanowią doskonałe tło do zdjęć Młodej Pary. Bogactwo wiosny warto wykorzystać również w trakcie komponowania weselnego menu. Sezonowe owoce i warzywa takie jak rabarbar czy truskawki doskonale dopełnią dania główne i desery na Waszym przyjęciu. Chcąc nadać całości świeżego, lekkiego charakteru, zrezygnujcie z ciężkich ciast z kremem na rzecz owocowych muffinek i kolorowych makaroników. W aranżacji sali weselnej postawcie na żywe lub ciepłe kolory, tak aby zgrywały się ze świeżymi kwiatami goszczącymi na stołach.

Ślub i wesele wiosną w zgodzie z trendami

Kolorem roku według Instytutu Pantone został fiolet, który doskonale wpisuje się w wiosenne dekoracje wesela. W zależności od preferowanego przez Was stylu możecie wybrać jego ciepłe, pastelowe odcienie, aby zbudować subtelny, romantyczny klimat lub głębokie, nasycone barwy, tworząc w ten sposób wyrafinowaną, elegancką całość. Fiolety doskonale łączą się z żółcią, różem i zielenią – wszystkie te kolory należą do typowej, wiosennej palety. W dekoracjach ślubu i wesela warto wykorzystać kwitnące na fioletowo rośliny: chabry, niezapominajki, tulipany, hiacynty i bez, dwie ostatnie propozycje zapewnią dodatkowo piękny zapach. Trendem, jaki obserwuje się w aranżacjach ślubnych od kilku sezonów, jest wybór koloru przewodniego, który pojawia się następnie na dodatkach, zaproszeniach, bukietach czy sukniach druhen. Fiolet sprzyja takiemu wykorzystaniu, pasuje wielu osobom, a komponowanie dekoracji z jego udziałem nie jest wymagające. Jeżeli Panna Młoda zechce postawić w swojej stylizacji na kolor, to wiosna jest najlepszym czasem na tego typu posunięcia. Kolorowa suknia czy dużo dodatków idealnie wpisze się w świeże, kwiatowe tło wydarzeń.

Wiosenne dekoracje na ślubie i weselu

Wiosenne dekoracje ślubu i wesela są piękne i nie potrzebują wielu dodatków, chyba że decydujecie się na termin zbieżny ze świętami wielkanocnymi – wówczas warto włączyć w poczet aranżacji baranki, zajączki, kurczaki i bazie, a podczas weselnej kolacji podzielić się jajkiem z zebranymi gośćmi – będzie to stanowiło ciekawe urozmaicenie wieczoru.

Organizacja ślubu i wesela wiosną daje wiele możliwości – mamy do dyspozycji nie tylko dużo więcej terminów, ale też potencjalnych miejsc, w których może odbyć się wesele. Ponadto walory budzącej się po zimie przyrody tworzą wyjątkową, radosną atmosferę wręcz stworzoną do tego, by powiedzieć sobie „tak” 🙂