Ślub i wesele w stylu eko

Ślub i wesele w stylu eko – inspiracje

Kto nie marzy o idealnym dniu ślubu? Istnieje wiele propozycji na urządzenie uroczystości, spośród których można wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Jedni decydują się na wystawne i eleganckie przyjęcia, inni cenią sobie styl rustykalny oraz minimalizm. Dziś przychodzimy z propozycją ślubu w stylu eko – przybierającym na sile trendem, który zyskuje kolejnych sympatyków. Łapcie garść inspiracji na ekologiczne wesele!

Lokalizacja

Organizację wesela w stylu eko warto rozpocząć od wyboru odpowiedniego miejsca – zdecydowanie najbardziej w ekologiczny klimat wpisze się łono natury, a więc łąka, park, plaża lub ogród – własny lub np. ten zlokalizowany przy restauracji. Inspiracją mogą być angielskie garden parties. Jeśli jednak przyjęcie w plenerze Was nie przekonuje, warto wynająć lokal, uprzednio sprawdzając czy postępuje on w zgodzie z ekologią.

Dekoracje

To one w dużej mierze tworzą klimat wesela i nadają mu określony charakter. W przypadku eko przyjęcia warto zainwestować w elementy ozdobne wykonane z tworzyw naturalnych – takich, które ulegają recyclingowi. Ciekawą alternatywą jest użycie przedmiotów z odzysku – tym sposobem kolorowe butelki i słoiczki mogą posłużyć za wazony do kwiatów lub urocze lampiony. Świat natury dostarcza wielu inspiracji, jeśli chodzi o motyw przewodni dekoracji. Może być to kora drzew, odcienie zieleni czy mech.

Dekoracje ślubne w stylu eko

Zaproszenia

Warto wykonać je własnoręcznie z makulatury. Można udekorować je guzikami, koralikami lub ususzonymi kwiatami czy liśćmi. Zaproszenia wykonane w ten sposób będą nie tylko unikalne, ale i przyjazne środowisku!

Menu

Ono również może być eco-friendly. Ciekawym rozwiązaniem okazują się potrawy przyrządzone z sezonowych warzyw i owoców, pochodzących z ekologicznych upraw. Warto zaopatrzyć się w nie u lokalnych producentów, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że są pozbawione ulepszaczy i konserwantów. Ekologiczne konfitury czy sery to również urozmaicenie wpisujące się w zamysł eko wesela.

Zorganizowanie ekologicznego ślubu i wesela wbrew pozorom jest rzeczą bardzo prostą. Na pewno przynosi dużą satysfakcję, a szukanie ekologicznych rozwiązań jest świetną zabawą, która rozwija kreatywność. Jeżeli szukasz inspiracji ślubnych, śledzisz trendy albo cenisz sobie troskę o środowisko – jest to rozwiązanie dla Ciebie.