Tort weselny

Słodkie atrakcje na przyjęciu weselnym

Nieodzownym elementem każdego udanego wesela jest nie tylko wyśmienite menu wytrawne, ale również pyszne słodkości, które uatrakcyjniają wieczór. Rod Carew Jersey Często przybierają one formę okazałego tortu ślubnego, ciasta i lodów podawanych gościom do stołu.

Weselne słodkościW przypadku ciast obowiązuje jednak pewna zasada – trzeba pamiętać o tym, aby w przeciwieństwie do tortu, nie były one zbyt kremowe oraz zbyt słodkie.

 • Nike Air Max 2017 Bianco Uomo
 • Różnorodne i pokrojone na niewielkie porcje skuszą każdego z przybyłych gości. new balance 574 online sale Dobrze, aby produkty, z których przygotowywane będą wypieki, korespondowały z daną porą roku. goedkope Nike Air Max 90 Latem i jesienią idealnie sprawdzą się owoce sezonowe (śliwki, gruszki, truskawki, maliny, porzeczki, jagody itp.), natomiast zimą i wiosną dobrze jest przygotować te najbardziej popularne ciasta – sernik, makowiec, szarlotka lub z owocami dostępnymi przez cały rok: bananami, pomarańczami, cytrynami, czy jabłkami.

  Często stosowanym zwyczajem jest podawanie deseru zaraz po drugim daniu obiadowym.

 • ADIDAS EQT SUPPORT ADV
 • Jeśli był on dość ciężki i obfity, dobrze jest zaproponować lżejszą formę, np. owoce albo sorbet. Do mniej sytego menu warto zaproponować creme brule, czy tiramisu.

  Coraz modniejszym rozwiązaniem na przyjęciach weselnych jest wydzielenie specjalnej strefy ze słodkościami, tzw. candy bar, do którego goście mają stały dostęp. Typowy candy bar to przede wszystkim słodkości w formie cukierków, bankietówek (ciasteczek na jeden gryz), czekoladek, muffinek oraz „gwiazdy wieczoru” – tortu. Największym powodzeniem cieszą się zwykle wśród dzieci, dla których wszystkie te słodkości są nie lada atrakcją.

  Warto zwrócić uwagę na wystrój sali i w tym samym klimacie, stylu lub tonacji udekorować stół ze słodkościami.

 • Nike Air Max 90 Dames grijs
 • Zbyt wymyślne przystrajanie może zbić z pierwszego planu same słodycze, które same w sobie są już dekoracją. Dobrym pomysłem jest stworzenie „schodków”, które wyeksponują każdą ze słodkich propozycji. Nike Air Max 2017 Heren Można je stworzyć z kartonów lub skrzynek opakowanych w ozdobny papier.

  Atrakcja wieczoruO przygotowanie takiego bufetu warto poprosić ulubioną cukiernię lub wykonać go samemu. Wszystko zależy od budżetu i wyobraźni przygotowujących. Przed wyborem cukierni powinno się udać się na degustację organizowaną przez daną placówkę.

 • LUNARGLIDE 8
 • Jeśli decydujemy się na samodzielne przygotowanie candy baru, ze względu na ograniczone środki, wymyślne desery można zastąpić tańszymi rozwiązaniami. Nolan Ryan Jersey Odpowiednio zaserwowane i wyeksponowane orzeszki w czekoladzie, bakalie, mms’y, polskie tradycyjne cukierki – michałki, kasztanki, malagi, ptasie mleczko, nawet żelki, landrynki, draże i lizaki skuszą nie tylko dzieci, ale też niejednego dorosłego.