letni slub

Sezon ślubny: czas start!

Koniec wiosny oraz miesiące letnie to najpopularniejszy okres na organizację ślubu. Większość par właśnie w tym czasie decyduje się na zaślubiny i wyprawienie wesela. Dłuższe i cieplejsze dni, sezonowe potrawy to niektóre czynniki powodujące wybór tego terminu. Każdy z miesięcy ma swoje zalety, które warto poznać przed wyborem daty.

CZERWIEC

slub latem

Czerwiec to pierwszy miesiąc rozpoczynający sezon ślubny. Koniec wiosny i początek lata to czas, kiedy na dworze jest ciepło, ale jeszcze nie ma upałów. Dni o tej porze roku są najdłuższe, a noce ciepłe. Takie warunki są idealne na zorganizowanie imprezy weselnej w ogrodzie, na świeżym powietrzu. Dodatkowym atutem jest bogactwo sezonowych owoców i warzyw. W czerwcu są to przede wszystkim truskawki i maliny, które podane mogą być na powitanie do szampana, jako przekąski oraz dekoracja tortu weselnego. Poza tym świeże jarzyny urozmaicą weselne menu. W czerwcu zazwyczaj przypada także uroczystość Bożego Ciała. Jest to dzień wolny, dzięki czemu osoby pracujące będą mogły skorzystać z wolnego i dłuższego weekendu. Para Młoda ma pewność, że więcej zaproszonych gości będzie mogło być na ślubie.

LIPIEC

Kiedyś lipiec był pomijany przez Narzeczonych planujących ślub. Brak litery „r” i opinia, że jest to miesiąc deszczowy powodowało, że nie cieszył się on tak dużą popularnością. Aktualnie więcej par decyduje się na ten okres. Powodem tego jest większa dostępność sal weselnych i niższe ceny organizacji wesela. Lipiec mimo wszystko nie jest tak popularny jak inne miesiące letnie. Jest to ogromna zaleta dla par, które nie chcą wydawać dużo pieniędzy. W lipcu tak jak i w czerwcu noce są ciepłe i krótkie co jest istotne, ponieważ najczęściej zabawa weselna organizowana jest późnym wieczorem i trwa do białego rana. Goście weselni będą mogli przewietrzyć się na dworze. Panna Młoda może sobie także pozwolić na krótszą suknie ślubną, mając pewność że nie będzie jej zimno. Narzeczeni mają także bogaty wybór świeżych owoców i warzyw, dzięki czemu mogą zaplanować sezonowe dania.

SIERPIEŃ

sezon slubny

Sierpień to najpopularniejszy miesiąc, wybierany przez wiele par na organizację ślubu. Jego największą zaletą jest pogoda. Słoneczne, ciepłe dni i mniejsza ilość opadów niż w lipcu, sprawiają że to w tym okresie jest prawdziwy wysyp ślubów. Również i w tym miesiącu dostępny jest bogaty wybór sezonowych dań, które urozmaicą weselne menu. Jednak tak duża popularność tego miesiąca sprawia, że trudno Młodej Parze znaleźć wolny termin. Często ze względu na brak wolnych terminów muszą oni przekładać ślub na następny rok lub jeszcze później. Dodatkowo dużo gości weselnych może nie dotrzeć, ponieważ wcześniej zostali zaproszeni w tym samym terminie na inną zabawę. Ślub w sierpniu ma swoje zalety, jednak Narzeczeni muszą pamiętać, aby zorganizować wszystko z wyprzedzeniem.

WRZESIEŃ

Ostatnim miesiącem zamykającym sezon ślubny jest wrzesień. Pogoda wtedy jest przyjemniejsza niż w upalny lipiec czy sierpień. Panna Młoda może założyć lekką kreacje, bez obawy, że może być w niej za gorąco. Łatwiej także ustalić dokładną datę ślubu, ponieważ mniej par decyduje się na ten miesiąc. Istnieje większe prawdopodobieństwo pojawienia się wszystkich zaproszonych gości, ponieważ większość z nich wróciła już z urlopów. Niektóre lokale i sale weselne oraz inne usługi są tańsze. Para Młoda może także zaoszczędzić planując podróż poślubną. Ceny wycieczek są niższe niż w okresie letnim.

Ustalenie odpowiedniego terminu to jeden z najważniejszych elementów podczas organizacji ślubu. Największą popularnością wśród Narzeczonych cieszą się miesiące czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Niezależnie jaką datę wybierze Młoda Para, najważniejsza jest dobra zabawa w gronie najbliższych.