Sesja ślubna za granicą – Nowy Pałac w Poczdamie

Sesja ślubna w plenerze to doskonały sposób na utrwalenie najważniejszych chwil dla każdej Młodej Pary. Wyjątkowe fotografie pozwalają zatrzymać nie tylko czas, ale i emocje związane z tym szczególnym dniem. To niezwykła pamiątka, która uchwyci chwile szczęścia i radości dwojga ludzi wchodzących na nową drogę życia. Dlatego warto zadbać o to by miejsce, które będzie tłem dla ich miłości, było wyjątkowo malownicze i niezapomniane.

Obecnie wiele par decyduje się na sesję plenerową za granicą, co poza wspaniałymi fotografiami gwarantuje również przeżycie niesamowitej przygody i jest dobrym początkiem dla budowania wspomnień. Wyjątkowych i niepowtarzalnych scenerii nie trzeba szukać daleko. Doskonałym miejscem nadającym się na piękną sesję ślubną jest znajdujący się niedaleko naszej zachodniej granicy Berlin i jego okolice.

Poczdam

Znajdujący się nieopodal Nowy Pałac Sanssouci, którego francuska nazwa wskazuje, że jest to coś beztroskiego, swoim wyjątkowym pięknem i historią przyciąga wiele Młodych Par. Rezydencja wzniesiona w XVIII wieku w północno-zachodniej części Poczdamu z polecenia króla Prus Fryderyka II Wielkiego, po dziś dzień zachwyca swoim niesamowitym urokiem i stanowi najważniejszą atrakcję turystyczną tego rejonu. Będący niegdyś miejscem rezydencji królów pruskich kompleks, ma charakter prowincjonalny, jest oddalony od codziennego zgiełku miasta. Monumentalizm budowli kontrastuje z wyjątkowo ciepłym otoczeniem, co doskonale sprawdzi się na fotografii, jako metafora silnego i stabilnego uczucia pomiędzy dwojgiem ludzi.

Schody pałacu PoczdamDo pałacu prowadzą wysokie schody, które majestatycznie wyłaniają u swego szczytu przepiękną fasadę. Charakteryzujący się niską zabudową pałac, otoczony jest licznymi promenadami i deptakami, i przede wszystkim przepięknymi ogrodami parkowymi, dodającymi barokowemu pałacowi romantycznego charakteru. Zajmują one powierzchnię 700 akrów, a każdy ogród jest wyjątkowy i specyficzny. Każdy z nich skrywa charakterystyczne dla siebie obiekty – są to zarówno pawilony i belwedery, jak i kościoły. Bezpośrednio przylegający do pałacu ogród dekoracyjny, to miejsce w którym wznosi się malownicza wielka fontanna, otoczona marmurowymi rzeźbami rzymskich bogów. Na terenie parku z czasem powstawały kolejne obiekty, na przestrzeniach między nimi tworząc nowe ogrody. Miejsc, które można ująć na fotografii jest tutaj zaskakująco dużo. Sam kompleks warty jest poświęcenia mu uwagi w tak ważnej chwili, a powstające w tym miejscu fotografie pokażą różnorodność, jaka w nim panuje i pozwolą uchwycić niesamowite uczucie Młodej Pary na naprawdę wiele sposobów.

Kompleks pałacowy Sanssouci to miejsce, które z pewnością warto wziąć pod uwagę planując niezapomnianą zagraniczną sesję ślubną. Jego majestatyczny charakter pozwoli zatrzymać najcudowniejsze chwile w kilku fotografiach, do których zawsze chętnie będzie się powracało, z uśmiechem wspominając tak piękne i malownicze miejsce, ale też radość jaka panowała wtedy w sercach zakochanych.