sesja-plenerowa

Sesja ślubna plenerowa czy studyjna?

Każda Para Młoda marzy o wspaniałym albumie zdjęć ślubnych po to, aby w przyszłości móc usiąść i wspominać jeden z piękniejszych dni w rodzinnym gronie. Sporym dylematem jest zdecydowanie się czy wybrać sesję plenerową, czy studyjną. Warto przeanalizować wszelkie za i przeciw, żeby dostosować zdjęcia do własnych oczekiwań.

Czym się różni sesja plenerowa od studyjnej?

Mało kto wie jak wygląda sesja ślubna w studiu, gdyż zdecydowana większość osób decyduje się na zdjęcia plenerowe. Para Młoda przychodzi do umówionego z fotografem studia, gdzie dzięki współpracy tworzy się głównie zdjęcia portretowe. Studio dopasowane jest do tematyki oraz wymagań Młodej Pary. Fotograf skupia się na wiele dni wcześniej na stworzeniu odpowiedniej aranżacji oraz planuje odpowiednie kadry.

Zalety ślubnej sesji w plenerze

Sesja ślubna w plenerze cechuje się naturalnością. Większość ujęć jest nie pozowana, w pięknej okolicy, która nadaje klimat zdjęciom. Ogromną zaletą tejże sesji jest możliwość zmiany lokalizacji i stworzenie wielu zdjęć na zupełnie innym tle w krótkim czasie np. na plaży, chwilę później w lesie na wydmach, aby później przejść na miasto. Sesja w studiu posiada sporo ograniczeń, które wiążą się z ciągłą zmianą sztucznego tła. Plener daje spore możliwości w późniejszej edycji zdjęć, zabawy kolorami otaczającej roślinności, stworzenie karykaturalnych proporcji czy zaskakujących efektów.

Zalety ślubnej sesji w studiu

Fotografia ślubna studyjna jest niezwykle elegancka i nastawiona na pozowane portrety. Doświadczony fotograf ustawia Parę Młodą w sprawdzone pozy, które nadają zdjęciu odpowiedni, ślubny efekt. Dzięki małej ilości elementów w tle, cała uwaga skupia się na Pannie oraz Panu Młodym, ich ubiorze oraz emocjach, które im towarzyszą. Największym plusem sesji w studiu jest brak zależności od pogody za oknem oraz możliwość doświetlania zdjęć każdym sprzętem, który posiada fotograf. Niestety na sesji w plenerze nie ma możliwości używania każdego rodzaju oświetlenia oraz efektów.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która z opcji jest lepsza. Wszystko zależy od miesiąca, w którym odbywa się ślub i dostępności ciekawych lokalizacji. Osoby, które chciałyby mieć w swoim albumie ślubnym zdjęcia naturalne, a także pozowane w studiu, mogą połączyć dwie możliwości. Ważne jest przedstawienie swoich oczekiwań fotografowi, który dzięki swojemu doświadczeniu będzie w stanie dobrać najlepszą opcję dla Pary Młodej.