Sesja narzeczeńska AMJ Photography

Sesja narzeczeńska – dlaczego warto ją zrobić?

Obserwując ostatnie trendy trzeba przyznać, że sesja narzeczeńska powoli staje się stałym punktem przygotowań ślubnych – coraz więcej przyszłych Młodych Par decyduje się na tego typu inicjatywę. Jeśli zastanawiasz się, czy warto ją robić, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Takie spotkanie z fotografem przed ślubem posiada same pozytywy, o czym piszemy w dalszej części artykułu.

Próba generalna

Własny ślub to nierzadko pierwsza okazja do pozowania przed obiektywem profesjonalnego fotografa – może to spowodować wiele dodatkowego stresu i nienaturalnych uśmiechów lub pozycji. Sesja narzeczeńska przede wszystkim eliminuje pierwsze obawy związane ze współpracą z osobą, którą wybraliśmy do uwiecznienia tych wyjątkowych chwil – w jej trakcie można oswoić się z obecnością aparatu i nabrać swobody – dzięki temu łatwiej o naturalne kadry przedstawiające łączące dwoje ludzi emocje i miłość. Po drugie fotograf ma szansę lepiej poznać parę, ich styl, poczucie estetyki i gustu. Sesja narzeczeńska stwarza też okazję do przetestowania różnych ujęć do późniejszego ślubnego pleneru. Jest to również idealna okazja dla przyszłej Panny Młodej do sprawdzenia makijażu lub fryzury – ich trwałości na sesyjne warunki oraz tego, jak prezentują się na zdjęciach.

Uchwycona chwila dla siebie

Dosłownie i w przenośni sesja narzeczeńska to idealny moment, aby na chwilę zatrzymać się w przedślubnym biegu i skupić się na swojej drugiej połowie. Natłok obowiązków związanych z organizacją ślubu i wesela często powoduje, że przyszli małżonkowie nie mają czasu na okazywanie sobie uczuć czy wspólny relaks. Podczas sesji cała uwaga skierowana jest na parę oraz emocje między nimi – im bardziej skupicie się na sobie, tym lepsze zdjęcia będzie w stanie zrobić fotograf. Kiedy wczujecie się w klimat, taka sesja z pewnością okaże się dla Was również świetną zabawą. Może to także budować atmosferę oczekiwania na ślub, nie tylko przyszłych małżonków, ale także wśród rodziny i znajomych.

Jak wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?

Profesjonalne zdjęcia można wykorzystać na wiele sposobów, które sprawią, że Wasz ślub i wesele będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Jednym z przykładów jest umieszczenie fotografii na zaproszeniu, co nadaje indywidualnego charakteru i tworzy je niepowtarzalnym. Kolejną propozycją jest oryginalna dekoracja sali lub słodkiego stołu kadrami z sesji – takie rozwiązanie na pewno wzbudzi ciekawość i wszystkich zaskoczy. Zwykle Młodzi przygotowują w tym celu specjalny kącik np. koło księgi gości, gdzie umieszczają specjalną tablicę lub stelaż ze zdjęciami, z których bliscy mogą podziwiać efekty sesji. Ciekawym pomysłem jest także wręczenie rodzicom w ramach podziękowań albumu z wykonanymi w trakcie sesji zdjęciami, można też stworzyć dla nich krótką prezentację, która zostanie wyświetlona w trakcie wesela. Coraz częściej Młode Pary szykują też drobne upominki dla rodziny i znajomych, na przykład w formie magnesów albo słodyczy z ich zdjęciem. Nie zapominajcie też, że kadry z sesji narzeczeńskiej będą dla Was przede wszystkim ciekawą przygodą, którą z sentymentem będziecie wspominać po latach.

Pomysły na sesję narzeczeńską

Nie macie pomysłu na swoją sesję narzeczeńską? Tłem dla niej nie muszą być niesamowite widoki norweskich fiordów czy romantyczne ujęcia pod Wieżą Eiffla w Paryżu – na pierwszym planie powinny stać uczucia i więź pomiędzy Wami. Ulubiona kawiarnia, kino, a może miejsce zaręczyn lub pierwszej randki będą w tym wypadku idealne. Rustykalne fotografie w lesie, nad jeziorem oraz w starych szklarniach należą do najgorętszych trendów tego sezonu. Coraz częściej narzeczeni decydują się także na sesje miejskie lub lifestylowe w zaciszu własnego domu. Jak widać pomysłów nie brakuje – wszystko zależy od Waszej kreatywności.

Sesja narzeczeńska to doskonały pomysł na rocznicę związku lub świetny test na sprawdzenie się przed obiektywem. To także dobra inwestycja, której efekty można wykorzystać na wiele sposobów. Taka forma wspólnie spędzonego czasu uwiecznionego we wspaniałych kadrach to niesamowite przeżycie, które jeszcze bardziej Was do siebie zbliży.

Jesteście zainteresowani organizacją sesji narzeczeńskiej? Skontaktujcie się z nami! ☺