Savoir-vivre pierwszego tańca

Pierwszy taniec pary młodej to najbardziej wyjątkowa i niezapomniana część wesela. Już długo przed podjęciem decyzji o ślubie, większość par wyobraża sobie ten właśnie moment. Jednak gdy dochodzi czas podjęcia decyzji o ostatecznej formie, pojawiają się dylematy.

Historia tańca jest bardzo długa, towarzyszy wszystkim kulturom od zarania ludzkości. Jest odpowiedzią na nasze różne stany emocjonalne jednak jako pierwszy taniec weselny ma znaczenie symboliczne, jest historią miłości młodej pary. Jest to wyjątkowy taniec również dlatego że, Para Młoda jest obserwowana przez wszystkich zgromadzonych gości od pierwszej sekundy piosenki do samego końca. Dlatego bardzo ważne jest aby mieć pomysł na zaprezentowanie się.

Istotne jest aby dopasować styl tańca do charakteru małżonków. Przykładowo jeśli młodzi są charyzmatyczni, odważni z poczuciem humoru warto wybrać frywolny utwór z ciekawymi, zabawnymi ruchami. To sprawi, że Para Młoda będzie czuć się swobodnie a gościom dostarczy niezapomnianych wspomnień.

Pary, które nie czują się pewnie ze swoimi umiejętnościami tanecznymi, mogą skorzystać z lekcji. Coraz więcej szkół tańca posiada ofertę przygotowującą na tą właśnie okazję, w tym również ułożenie choreografii pierwszego tańca.

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniej muzyki. Często wybiera się utwory, które maja jakieś szczególne znaczenie dla nowożeńców. Może to być piosenka związana z poznaniem, wspólnymi wakacjami czy inna, która jest wyjątkowa dla pary.

Pierwszy taniec jest często dla pary najbardziej stresującą częścią wesela. Dlatego też, kobiety które nie noszą szpilek i źle się w nich czują powinny ubrać w tym dniu buty na płaskim obcasie. W innym przypadku Panna Młoda skaże się na nienaturalność ruchów i jeszcze większy stres.

Warto również zastanowić się na dopasowaniem muzyki do stroju. Dotyczy to zwłaszcza ubioru Panny Młodej. Sukienki ślubne na dużym kole nie będą dobrze się prezentowały podczas energetycznych tańców takich jak np. disco czy hip – hop.

Podążając za słowami piosenki Anny Jantar ,,Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” trzeba pamiętać że, pierwszy taniec rozpoczyna wesele, ale również jest symbolem nowego etapu życia dla Pary Młodej. Jest to niewątpliwie fotografia szczęścia obojga zamknięta w ramy tańca.