Dekoracja samochodu do ślubu

Samochód do ślubu – jak go udekorować?

Dekoracja samochodu, którym będzie przemieszczać się Para Młoda w dniu ślubu, to już niemal standardowy element przygotowań do tego wyjątkowego dnia. Ozdób wykorzystanych do strojenia ślubnego auta jest naprawdę dużo, jak zatem wybrać te najwłaściwsze?

Tradycja, czyli kwiatowe dekoracje auta do ślubu

Podstawowym elementem dekoracji są niewątpliwie kwiaty – zarówno żywe, jak i sztuczne. Te pierwsze prezentują się pięknie, jednak w upalne dni bardzo łatwo o to, by szybko straciły świeżość. Alternatywą są zatem dekoracje wykonane ze sztucznych kwiatów, które aktualnie niczym nie odbiegają od żywych kompozycji. Odpowiednio dobrane i skomponowane sprawią, że dopiero z bliska będzie dostrzegalna różnica. Należy również pamiętać o tym, że sezon ślubny zazwyczaj trwa od kwietnia do października i w tych miesiącach wybór żywych kwiatów jest największy. Kwiaty na samochodzie ślubnym najczęściej umieszcza się na masce, jednak nie tylko. Pary Młode często decydują się na rozłożyste kompozycje nachodzące nawet na szybę, na bagażniku oraz przy klamkach. Trzeba oczywiście pamiętać o umiarze, zwłaszcza jeśli chcemy zastosować również inne elementy dekoracyjne. Spójność w dekoracji jest kluczowym elementem i należy o niej pamiętać.

Auto do ślubu

Nietypowe dekoracje ślubnego samochodu

Moda w dekoracji ślubnych aut się zmieniła, a lalki na masce zastąpiły puszki, chorągiewki i balony z helem. Te ostatnie są najbardziej widocznym elementem dekoracyjnym auta – wyglądają bardzo spektakularnie. Z kolei puszki doczepiane z tyłu auta mają hałasować i oznajmiać, że Para Młoda nadjeżdża. Tę dekorację można wykonać własnoręcznie i bardzo tanim kosztem – wystarczą puszki po napojach lub konserwach, lakier w sprayu oraz sznurek albo wstążki. Do wstążek można doczepić pompony lub kokardy z organzy. Chorągiewki to jeszcze mało znany element dekoracji auta ślubnego i czas to zmienić. Takie proporczyki pięknie prezentują się na bagażniku – zwłaszcza aut, które mają dość ścięty tył, jak na przykład garbus. Na każdej chorągiewce umieszczone mogą litery, które składają się na napisy, takie jak “just married”, “koniec wolności” lub po prostu imiona Młodych. Nietypowe tablice rejestracyjne w autach ślubnych są bardzo popularne i tutaj najczęściej umieszcza się takie napisy jak na chorągiewkach. To drobny element, ale jakże dopełniający wizualnie auto, którym Para Młoda zaczyna podróż swojego życia.

Jak udekorować auto do ślubu nie niszcząc go?

Bez względu na to, czy do ślubu jedziecie swoim autem, pożyczonym od rodziny lub wynajętym specjalnie na ten dzień, zadbajcie o to, aby nie naruszyć jego stanu. Zdarty lakier i pozostałości po kleju będą szpecić karoserię już zawsze, a dodatkowe koszty związane z naprawą kosmetyczną auta nikomu nie są potrzebne, zwłaszcza nowożeńcom. Absolutne NIE mówimy kleju na gorąco, zwykłej taśmie klejącej, plastelinie czy glince. Dekoracje ślubne warto mocować za pomocą przyssawek, żyłek, nitek lub sznurków. Stosując te metody dekoracji będziemy mieli pewność, że samochód oddamy w stanie nienaruszonym.

Auto, którym Para Młoda będzie poruszała się w dniu swojego ślubu, musi być nie tylko pięknie udekorowane, ale również czyste zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Pamiętajmy również o tym, by jego dekorację dopasować do charakteru pojazdu, a także do innych elementów ślubnego wystroju. Cała reszta to kwestia upodobań i wyobraźni Młodej Pary 🙂