sala

Sala weselna – co warto wziąć pod uwagę?

Niewątpliwie ślub to jedna z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Bardzo ważne jest to, żeby na długo pozostał w pamięci Nowożeńców i ich gości. Wyborów, które wiążą się z organizacją ceremonii jest wiele. Jeden z nich dotyczy znalezienia odpowiedniej sali weselnej.

Miejsce, w którym Para Młoda i zaproszeni goście spędzą weselną noc, jest bardzo ważne. Warto pamiętać, że zwykle wraz z wyborem sali wybiera się także jej obsługę oraz menu, przede wszystkim także atmosferę, jaka tam panuje. Ważne jest to, aby nie podejmować decyzji zbyt pochopnie, nie warto też zwlekać z jej podjęciem zbyt długo. Wynajęcie odpowiedniej sali to często kwestia wielu miesięcy oczekiwania na wolny termin, spowodowanych dużą liczbą ślubów. Warto zatem wybór odpowiedniej sali przemyśleć dużo wcześniej i po prostu ją zarezerwować.

sala weselnaKiedy wahamy się z podjęciem decyzji, w jakim miejscu ma odbyć się wesele, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Zacznijmy od tego, ilu gości chcemy zaprosić. Sala nie może być zbyt ciasna i niewygodna. Niewystarczająca przestrzeń może wpłynąć na niezadowolenie z uroczystości. Najważniejsze to wybrać taką salę, w której goście będą czuli się swobodnie i nieskrępowanie.

Na samopoczucie i zadowolenia z przyjęcia wpływa także wygląd pomieszczenia. Wystój sali zależy od Pary Młodej. To oni decydują, jaki ma być motyw przewodni ich wesela, czy ma być organizowane w stylu tradycyjnych czy na przykład retro. Prócz tego, że sala musi być czysta i zadbana, warto zorientować się jakie elementy dodatkowe oferuje nam właściciel. Sprawdźmy, czy są tam dekoracje na stołach, krzesłach i ścianach, które także wpływają na klimat wesela. Elementy, które zastaniemy na sali nie powinny kłócić się z motywem przewodnim, jaki wybrali Nowożeńcy.

Czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest również lokalizacja wesela. Sala weselna powinna znajdować się blisko kościoła czy urzędu stanu cywilnego, tak aby łatwo było do niej dotrzeć. Jeżeli chcemy zorganizować wesele w mieście, zwykle musimy pożegnać się z krajobrazami za weselnymi oknami. Często pary decydują się na wariant, w którym biorą ślub w mieście, zaś do sali weselnej dojeżdżają nawet kilkanaście kilometrów poza jego granice. W takiej sytuacji konieczne jest uwzględnienie dowozu gości, czyli wynajęcie dla nich autokaru czy busa. Zazwyczaj wiąże się to z większymi kosztami, ale gwarantuje za to wyjątkowy, sielski klimat.

wystroj saliProfesjonalna obsługa oraz posiłki podawane na czas to jeden z istotnych aspektów wesela. To, co podaje kelner, wynika z wcześniejszych ustaleń Pary Młodej. Każdy lokal oferuje inne rodzaje dań – warto dokładnie zapoznać się z ofertą i ocenić, czy akurat takie menu przypadnie do gustu gościom weselnym. Przy wyborze sali weselnej koniecznie należy również wziąć pod uwagę jakość obsługi – warto w tym celu poszukiwać opinii na przykład wśród znajomych lub w internecie.

Wybór sali weselnej w dużej mierze zależy od budżetu Pary Młodej. Kiedy obliczamy wszystkie koszty, bierzemy pod uwagę cenę od osoby, czyli to, ile za danego gościa trzeba będzie zapłacić i to, co jest wliczane do tej opłaty. Czy dekoracja sali, ciasta i słodycze, nieograniczona ilość napojów również liczy się do kwoty, którą płacimy? Wymienione kwestie zadecydują o tym, czy wybór sali jest odpowiedni i czy po prostu nas na nią stać.

Pomyślność zorganizowanego wesela zależna jest od wielu czynników. Podstawą mimo wszystko wydaje się być właśnie wybór sali weselnej – jej lokalizacja, wygląd, obsługa i menu. To właśnie te czynniki decydują o zadowoleniu weselnych gości i wspaniałych wspomnieniach z przyjęcia.