szpilki

Praktyczne wskazówki przy wyborze butów ślubnych

Jeszcze do niedawna kobiety miały bardzo ograniczony wybór ślubnych butów. Większość wyglądała tak samo i ciężko było dopasować obuwie do sukni, dodatków oraz charakteru Panny Młodej. Obecnie oferta jest tak ogromna, że czasem poszukiwania mogą sprawić kłopot. Oto praktyczne wskazówki jak dobrać odpowiednie buty ślubne.

Rodzaj butów dla Panny Młodej na ślub

Najlepszym momentem na wybór odpowiednich butów na ślub jest czas, w którym suknia ślubna została już wybrana i wprowadzane są do niej poprawki. Istotne jest, aby zwrócić uwagę na długość sukienki oraz jej wykończenie. Nie można zdecydować się na przymiarkę tylko jednego modelu obuwia. Ważne jest przymierzanie różnych opcji, tak aby wybrać tę najlepszą. Jeżeli Panna Młoda przyzwyczajona jest do chodzenia na wysokim obcasie, może zdecydować się na model wyższy niż najczęściej wybierany 7-centymetrowy. Bardzo istotne jest jednak, że spędzi na nich więcej niż 10 godzin, co bezpośrednio wpłynie na poziom komfortu. Osoby, które przyzwyczajone są do chodzenia na płaskim obuwiu powinny pozostać przy opcji eleganckich balerinek, które również mogą niezwykle dopasować się do sukni ślubnej. Ważne jest także przeanalizowanie gdzie odbędzie się ślub oraz wesele. W przypadku wesela w ogrodzie bądź na kamienistym podłożu, warto zdecydować się na model z grubszym obcasem. W lato, na plaży, Panna Młoda wybrać może także urocze sandałki, które pozwolą stopie oddychać przez całą ceremonię. Niezwykle ważne jest również, aby buty nie posiadały ostrych zapięć w okolicach kostki, gdy wybrana suknia jest bardzo długa bądź posiada podszycie z siateczki, która łatwo może się w nie zaplątać. Wtedy niewskazane są także żadne diamenciki oraz cekiny na obuwiu. Aktualnie rynek butów ślubnych pozwala na nieograniczone szaleństwo jeżeli chodzi o ich kształt. Ich czubek może być ostry, zaokrąglony, migdałkowy bądź kwadratowy. Wszystko zależy od gustu Panny Młodej oraz sposobu, w którym układa się cała suknia. W tym przypadku powinno dobrać się model metodą prób i błędów podczas przymiarek.

Jaki kolor butów ślubnych wybrać?

Odpowiednio dobrany kolor ślubnych butów może wykonać całą robotę i stworzyć niezwykle estetyczny efekt oraz pięknie wydłużyć nogi Panny Młodej. Kiedyś na ślub wybierało się jedynie czysto białe buty, które niekoniecznie pasowały do odcienia sukni. Obecnie najbardziej popularne są wszelkie odcienie beżu, nude i popielatego różu. Najlepiej postawić na kolor dokładnie taki, jaki posiada suknia. Warto wtedy przed podjęciem decyzji zobaczyć jak się komponują w każdym świetle – naturalnym, domowym oraz w przypadku flesza w aparacie. Można oczywiście także zaszaleć, co zdobywa niezwykle ogromną popularność. Bardzo często sala weselna przystrajana jest w intensywny kolor przewodni np. śliwkowy. Panna Młoda zdecydować się może także na buty w takim kolorze, co będzie wyglądało bardzo przemyślanie. Jeżeli wesele odbywa się na wiosnę bądź lato, warto dać szansę także butom w pastelowych odcieniach, które nadadzą słodkości i delikatności.

Dopasowanie stylu butów na ślub

Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego stylu buta, tak by nie zniszczyć całej kompozycji sukni i jej charakteru. Jeżeli Panna Młoda stawia na prosty krój, można wtedy nadać butom charakter biżuterii. Wszelkie diamenty, cekiny, świecące czy nawet holograficzne elementy sprawdzą się idealnie. Jeżeli jednak suknia ślubna jest niezwykle ozdobna, warto postawić na całkowicie proste obuwie bez żadnych elementów ozdobnych. To ona powinna być w centrum uwagi, a nadmiar ozdób może całkowicie zepsuć efekt wow.

Wybór odpowiednich butów ślubnych jest bardzo istotny, ponieważ Panna Młoda spędzi w nich cały dzień i noc. Oczywiście, warto przygotować sobie drugie buty na wesele, w których można tańczyć aż do świtu, jednak i one muszą dopasować się stylem i kolorem do wybranej sukni. W przypadku obuwia nie warto oszczędzać na ich jakości, tak aby nie zrobić sobie krzywdy i nie narazić się na obtarcia, które mogą zepsuć nawet najważniejszy wieczór w życiu.