Podróż poślubna

Podróż poślubna marzeniem każdej pary

Ślub i jego organizacja pochłania wiele czasu Młodej Pary. Często na dalszy plan schodzi podróż poślubna tzw. miesiąc miodowy. Wspólny wyjazd jest jednak niezwykle ważny dla młodego małżeństwa. Ma być początkiem wspólnie spędzonego życia, oddechem od codzienności, pięknymi wspomnieniami na przyszłość.

Włoska uliczkaPodróż poślubna niekoniecznie musi być wyjazdem na egzotyczną wyspę z luksusowym hotelem. Ma to być przede wszystkim czas spędzony tylko we dwoje. Najlepiej, by było to miejsce odpowiednie dla obojga nowożeńców. Pomysłów na spędzenie podróży poślubnej może być bardzo wiele, gdyż każda Para jest inna i każda lubi spędzać wspólny czas w inny sposób. Zaplanowanie wyjazdu zależy przede wszystkim od terminu i środków, jakie można na ten cel przeznaczyć. Pierwszym skojarzeniem z honeymoon jest plaża, słońce i wszechobecny romantyczny nastrój. Jednakże nie każda para lubi spędzać czas na długich spacerach brzegiem szumiącego oceanu. Niektórzy wolą spędzać wolny czas aktywnie albo zwiedzając zakątki świata.

Warto zaplanować podróż poślubną w taki sposób, by był to wyjazd wyjątkowy, inny od poprzednich, aby się czymś wyróżniał. Biura podróży prześcigają się w ofertach z wymarzonymi wakacjami. Najczęstszymi kierunkami wybieranymi przez pary to gorące kraje północnej Afryki, Włochy czy Francja. Romantyczny klimat włoskich uliczek brzmi bardzo zachęcająco, podobnie jak ciepło afrykańskiego piasku, ale co jeśli nowożeńcy nie przepadają za tego typu wyprawami? Nie chodzi o kierowanie się utartymi konwenansami „jedźmy tam, to romantyczne miejsce, a to nasza podróż poślubna”, chodzi o wspólnie spędzony czas. Jeśli nowożeńcy wolą biwak w Bieszczadach, to dlaczego nie?

Decydując się na wyjazd ważnym wyposażeniem jest aparat czy kamera. Miło po latach spojrzeć na zdjęcia z tych pięknych chwil lub też pokazać je swoim potomkom. Z uwagi na to, że ciężko robić wspólne zdjęcia będąc na wakacjach we dwoje, warto pomyśleć o zatrudnieniu fotografa, przy okazji organizując zagraniczną plenerową sesję ślubną. Ślubna sesja zdjęciowa wykonana przez profesjonalnego fotografa w miejscu odpoczynku, na przykład w scenerii pięknej piaszczystej plaży będzie niezapomnianą pamiątką.