Początek sezonu ślubnego

Najpopularniejszymi miesiącami ślubnymi są czerwiec, sierpień i wrzesień, przypadające na okres letni. Sezon ślubny startuje z początkiem czerwca. Ta pora roku jest wybierana przez nowożeńców przede wszystkim ze względu na największe prawdopodobieństwo ładnej pogody, która sprzyja organizacji wesela.

Poza piękną pogodą i preferencjami indywidualnymi, bardzo duży wpływ na wybór właśnie tych miesięcy ma stary, polski nią przesąd, który mówi, że miesiąc ślubu musi mieć w nazwie literkę „r”. To niesamowite, że tak, wydawać by się mogło, irracjonalna rzecz ma wpływ na poważną życiową decyzję. Obecność litery „r” ma jednak gwarantować małżeńskie szczęście, w związku z czym większość Młodych Par woli, na wszelki wypadek, zdecydować się właśnie na te miesiące. Młodzi pobierają się wtedy, ponieważ przyroda daje niesamowitą aurę uroczystości. Wszędzie obecna jest soczysta zieleń, kolorowe kwiaty, a całości dopełniają promienie słoneczne. Ta atmosfera dodaje romantyzmu temu wielkiemu wydarzeniu. Czerwiec to miesiąc na przełomie wiosny i lata, który gwarantuje pozytywną aurę natury, ale jeszcze nie jest tak upalny.

Wyższe temperatury i słoneczna pogoda ułatwiają wybór strojów – Panna Młoda może całą uwagę skupić na sukni ślubnej, nie przejmując się dodatkowym okryciem wierzchnim. Dawniej najlepszym czasem na organizację wesela była jesień (wrzesień – październik). Ta pora roku gwarantowała obfitość weselnego stołu (po letnich zbiorach).

Przyjęcie weselne w ogrodziePiękna pogoda stwarza też możliwość aranżacji przyjęcia na łonie natury – można pokusić się o organizację przyjęcia, którego część odbywa się w ogrodzie. Wiele Par Młodych decyduje się również na organizację przyjęcia w coraz popularniejszych namiotach czy pawilonach ogrodowych. Pozwalają one cieszyć się pięknem przyrody i zabawy na świeżym powietrzu, równocześnie chroniąc zgromadzonych przed ewentualnym lekkim deszczem.

Za wyborem ciepłych dni przemawia także możliwość zorganizowania wyjątkowej sesji plenerowej. Piękna natura może być idealnym tłem dla wyjątkowych fotografii ślubnych. W czerwcu będą to świeże kwiaty, kwitnące na łąkach i w parkach, w sierpniu złote zboże, a we wrześniu np. wyjątkowe wrzosowiska. Takie zdjęcia ślubne będą najpiękniejszą pamiątką z najważniejszego dnia życia.

Letnia sesja plenerowa