Pierwszy taniec

Pierwszy taniec to jeden z najważniejszych i najbardziej przejmujących momentów zabawy weselnej. Jest on prezentem od Pary Młodej dla zgromadzonych gości weselnych – ma również zachęcać do wzięcia udziału w tanecznej części zabawy. Ważne jest, by dobrze wybrać muzykę i dopasować ją do strojów Pary Młodej, ale także do charakteru Nowożeńców, by ten symboliczny moment zapraszania wszystkich do zabawy był niezapomniany.

Najważniejszy jest wybór piosenki – powinna tworzyć właściwą atmosferę. Najczęściej wybiera się piosenki związane ze szczególnym wydarzeniem w związku: pierwsze spotkanie, najpiękniejsza randka, oświadczyny. Jeżeli Para Młoda nie czuje się w tańcu pewnie, warto wybrać piosenkę wolniejszą, łatwiejszą – ważny jest prosty rytm i tempo dopasowane do stroju ślubnego. Muzyka określa jaki styl tańca wybierze Para Młoda.

Nietypowy pierwszy taniecNajwiększą popularnością cieszy się walc zarówno angielski, jak wiedeński, rumba oraz tango. Często zdarza się, że pary łączą różne style, tworząc własne, nietypowe układy. Czas trwania pierwszego tańca mieści się w przedziale dwóch do pięciu minut, jednak zaleca się około trzech minut, aby nie znudzić gości i nie stresować się zbyt skomplikowanym układem. Większość par decyduje się na dodatkowe kursy, najczęściej indywidualne i konkretnie nastawione na taniec ślubny. Można też uczęszczać na grupowe zajęcia z ewentualnym dokupieniem godzin do przećwiczenia układu.

Szkoły tańca polecają zapisywać się już na kilka miesięcy przed datą wesela, aby swobodnie opanować kroki i zostawić sobie czas na dodatkowe uwagi czy zmiany. Gdy już nadejdzie moment wyjścia na parkiet, lepiej patrzeć sobie w oczy niż pod nogi. Pod koniec prób dobrze założyć wybrane buty i strój będący lub przypominający ten weselny, aby nauczyć się kroków również w warunkach wesela.

Taniec Pary Młodej

Warto wcześniej przemyśleć dodatki i krój sukni ślubnej, aby czuć się dobrze i mieć pewną swobodę w poruszaniu się. Ciekawym pomysłem są suknie z odpinanym dołem, albo krótkie z przodu i dłuższe jedynie z tyłu. Jeżeli wybiera się klasyczną, długą kreację, to najlepiej jest, aby nie dotykała podłogi i nie plątała się podczas chodzenia. Do tańca zarówno dla pań, jak i dla panów można poszukać sklepów oferujących „taneczne buty ślubne”, które będą przygotowane do warunków i zdecydowanie wygodniejsze. Znalezienie takich propozycji nie jest trudne. Niektórzy nawet decydują się na inne niż białe pantofelki, takie, które niekoniecznie są zalecane na śluby, ale pasują do stroju i podkreślają indywidualność, a do tego są już sprawdzone.

Rada: Warto chociaż jedną próbę taneczną przeprowadzić w sali, w której odbędzie się wesele i wziąć pod uwagę jej wymiary, gdy decydujemy się na nietypowy wybór figur czy układów.