spotkanie rodzicow

Pierwsze spotkanie rodziców po zaręczynach

Zaręczyny to powód do szczęścia i przeżywania wielkiej radości przyszłej Pary Młodej. Często jednak pierwsze spotkanie rodziców zorganizowane z tej okazji rodzi dylematy i może być powodem do stresu. Jak zatem przygotować się do tego wydarzenia, by nie stało się źródłem obaw i nerwów? 

Aranżacja spotkania

Jednym z problemów, z którym często zmagają się Narzeczeni tuż po zaręczynach, jest ustalenie miejsca pierwszego spotkania ich rodziców. Zgodnie z tradycją powinno odbyć się ono w domu przyszłej Panny Młodej. Niektórzy jednak w sytuacji tej wolą pozostać na neutralnym gruncie, w związku z tym równie dobrym pomysłem na organizację pierwszego spotkania jest zaproszenie rodziców na uroczysty obiad lub kolację w eleganckiej restauracji.

Propozycja pierwszego spotkania po zaręczynach powinna wypłynąć od rodziców dziewczyny do rodziców jej narzeczonego. Ci z kolei zobowiązani są przyjść na przyjęcie z butelką szampana i z bukietem kwiatów dla rodziców przyszłej Panny Młodej oraz dla samej narzeczonej ich syna. Należy również pamiętać, że w sytuacji gdy obie rodziny mają bardzo liberalne poglądy, trzymanie się konwenansów nie jest konieczne.

Pierwsze spotkanie rodziców po zaręczynach może być dla nich stresujące – z tego względu Młoda Para powinna zadbać o to, by zbudować miłą atmosferę oraz wziąć na swoje barki ciężar roli gospodarzy. Warto też, aby początkowo rozmowa dotyczyła neutralnych tematów, dopiero wraz z “przełamaniem pierwszych lodów” można poruszyć kwestie dotyczące ślubu. W sytuacji gdy przyjęcie odbywa się w domu, należy również pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu smacznych posiłków. Wybierając dania, które ugotujemy dobrze jest zdecydować się na te klasyczne – nie każdy bowiem jest zwolennikiem oryginalnych czy egzotycznych smaków. Serwowanie tego typu potraw mogłoby być więc odebrane jako faux-pas przez konserwatywnych rodziców którejś ze stron.

Temat ślubu

rodzice pierwsze spotkanie

Jednym z celów spotkania się rodziców po zaręczynach jest poruszenie kwestii dotyczących ślubu i wesela. W sytuacji gdy rodzice Młodych byli w dobrych relacjach już wcześniej,

temat ten wypłynie raczej w naturalny sposób. Jeżeli zaś jest to zarazem ich spotkanie zapoznawcze, wskazane jest, aby poczekać z poruszeniem go aż do deseru. Podczas spotkania po zaręczynach powinny zostać rozdzielone obowiązki między obie rodziny, istotny jest również podział kosztów ślubu i wesela. Aby nie pominąć żadnego z ważnych aspektów, które należy omówić, warto jest przygotować wcześniej listę kluczowych zagadnień i pytań. Lista ta może być bardzo pomocna, ponieważ ze względu na wielkie emocje towarzyszące takiego rodzaju spotkaniom, łatwo jest o czymś zapomnieć.

Pierwsze spotkanie rodziców po zaręczynach jest wielkim przeżyciem. Wiążą się z nim skrajne emocje – od wielkiej ekscytacji po ogromny stres. Będąc dobrze przygotowanym, nie trzeba jednak niczego się obawiać. Wskazówki, których udzieliliśmy w tym artykule są bowiem gwarancją na udane przyjęcie zaręczynowe 🙂