perfum

Perfumy na ślub – jak wybrać?

Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem wymagającym szczególnej oprawy – tego dnia wszystko musi być perfekcyjne i nie chodzi wyłącznie o wystrój sali, organizację samego wydarzenia czy wygląd Pary Młodej. Niemałe znaczenie mają też użyte tego dnia perfumy, które już zawsze będą kojarzyć się z uroczystością zaślubin. Jak wybrać zapach, który idealnie wpisze się w niezwykły klimat tej szczególnej chwili?

Pora roku ma znaczenie

Jednym z elementów, który powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze “ślubnego zapachu” jest pora roku, na jaką narzeczeni zaplanowali swój Wielki Dzień. W letnie i wiosenne dni z pewnością nie sprawdzą się ciężkie zapachy, które w zestawieniu z wysokimi temperaturami mogą być drażniące. Powinno się wówczas wybierać perfumy lekkie, świeże, które pozostawią po sobie tajemniczą mgiełkę. Idealnie nadadzą się więc zapachy z rodziny wodnych czy zielonych, w których wykorzystuje się np. nutę o zapachu zielonej herbaty. Używanie perfum o nutach skórzanych, paprociowych, drzewnych i orientalnych lepiej zostawić na nieco chłodniejsze dni i, w przypadku kobiet, zestawiać je z bogato wyglądającymi kreacjami. Strojną suknię idealnie podkreśli intensywna nuta piżma, która z kolei nie najlepiej będzie komponować się z delikatną stylizacją.

Gust odzwierciedlony zapachem

kobietaMożna wybrać orientalne zmysłowe zapachy, energetyczną bombę owocową czy słodkie perfumy kwiatowe – ważne, by trzy nuty składające się na ostateczny zapach (nuta głowy, serca i głębi) odpowiadały preferencjom przyszłych małżonków. Nie może być wśród nich żadnej, która wywoła poczucie dyskomfortu i będzie nieprzyjemnie drażnić węch. Wpłynie to na pogorszenie samopoczucia osób będących w otoczeniu i dlatego warto przy ich zakupie skorzystać z porad specjalisty i przede wszystkim… przyszłego małżonka 🙂

Świadome poszukiwania

By nieco skrócić “proces decyzyjny”, który przy wyborze perfum nie będzie łatwy, najlepiej odpowiednio przygotować się do zakupów. Po pierwsze warto poczytać w internecie jak określa się dane rodziny zapachów i sugerować się tym przy zakupie. Niektóre z nich są domeną perfum dedykowanych określonej płci – tak jest w przypadku charakterystycznych zapachów skórzanych czy ziołowych, które częstą są wykorzystywane przy komponowaniu perfum męskich, bądź kwiatowych używanych raczej w damskich kompozycjach.

Cierpliwość popłaca

mezczyznaOczywiście jeśli ktoś jest wyjątkowo mocno związany z określonym zapachem perfum, użycie go w dniu ślubu nie będzie niczym niewłaściwym. Warto jednak zadbać o podkreślenie wyjątkowości tego wydarzenia właśnie poprzez wybór innych perfum. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, dlatego warto dać sobie sporo czasu na podjęcie decyzji dotyczącej zakupu odpowiedniego flakonika, z którego zawartością do końca życia będzie kojarzyć się zawarcie małżeństwa. Trzeba przecież wypróbować trwałość perfum, która powinna być ważnym elementem przy dokonywaniu zakupu. W trakcie wesela nie będzie czasu na poprawianie intensywności zapachu, więc kilka pierwszych “psiknięć” powinno wystarczyć do końca uroczystości. W tym celu warto wypróbować maksymalnie dwa perfumy na skórze (tylko tak poznamy ich faktyczną woń) i sprawdzić ich trwałość na koniec dnia, a to znacznie wydłuża czas potrzebny na zakupy.

Mogłoby się wydawać, że zapach jest jedynie szczegółem, który w gorączce przedślubnych przygotowań nie jest aż tak istotny. Warto jednak zadbać o dodatkowe utrwalenie tak pięknych chwil, co jest możliwe właśnie dzięki kupionym specjalnie na tę okazję perfumom.