pan mlody

Pan Młody i ślubne obowiązki

Dzień ślubu jest jedną z najważniejszych chwil w życiu każdej pary. Aby wspomnienie tego wydarzenia wzbudzało tylko pozytywne emocje, przygotowania należy rozpocząć odpowiednio wcześniej. Istotnym elementem ślubu jest jego organizacja, a jego kluczową cechą podział obowiązków. Chociaż granica pomiędzy obowiązkami Pani Młodej i Pana Młodego zaciera się, nadal pozostaje kilka kwestii, które powinny należeć do zadań Narzeczonego.

przygotowania do slubuPan Młody musi zadbać o odpowiedni ubiór dla siebie i swoich świadków. Kwestia jego stroju może wydawać się mniej istotna niż kupno sukni ślubnej w przypadku Narzeczonej, jednak wybór odpowiedniego garnituru, pasującego do sukni i koncepcji ślubu może sprawiać trudności. Przyszły małżonek może przyporządkować się sugestiom Pani Młodej, jednak sam wybór garnituru należy do niego. Pan Młody odpowiada również za bukiet ślubny oraz butonierkę, która zwykle dobierana jest do wybranej wiązanki.

Zakup obrączek również leży w gestii przyszłego małżonka, chociaż wybór ich powinien być wspólny. Do jego zadań należy dysponowanie środkami pieniężnymi, dlatego zobowiązany jest również do podpisywania wszystkich umów przedwstępnych oraz dopełnianie innych formalności.

para mlodaPrzyjmuje się, że rodzina Pani Młodej dba o posiłki na przyjęciu weselnym, natomiast Pan Młody o alkohol. W jego rękach leży decyzja o jego typie, ilości i marce. Najważniejszą kwestią jest to, żeby alkoholu nie zabrakło na weselu. Rodzaj trunków zależy od indywidualnych preferencji organizatorów oraz gości. Na stołach weselnych może pojawić się wódka, wina. Ciekawą i coraz popularniejszą formą jest również zorganizowanie drink baru, w którym barman będzie tworzył drinki według zamówienia gości weselnych.

Pan Młody powinien również zadbać o transport do kościoła i sali weselnej. Wybór środka transportu jest dowolny, ważne tylko, aby wpisywał się w konwencję całej uroczystości. Pod uwagę należy wziąć wygodę, warunki atmosferyczne oraz element oryginalności. Tradycja nakazuje, aby narzeczony przyjechał po wybrankę w dniu ślubu i razem udali się na uroczystość. Pan Młody zapewnia również oprawę muzyczną wesela – zespół lub DJ-a. O charakterze muzyki, młodzi powinni zadecydować wspólnie, jednak to Pan Młody dokonuje wszelkich formalności z tym związanych.

auto do slubuOstatnią kwestią, którą powinien zająć się przyszły małżonek to podróż poślubna. Miejsce Młoda Para może wybrać razem, jednak wszelkie płatności winien załatwić mężczyzna. Podróż poślubna może być również elementem niespodzianki dla Pani Młodej. Taki wyjazd jest doskonałym uwieńczeniem uroczystości oraz okazją do odpoczynku po kilkumiesięcznych trudach i stresie przygotowań.

Pan Młody i jego obowiązki odgrywają znaczącą rolę w organizacji ślubu i wesela. Warto jednak pamiętać, że pomimo tradycyjnego podziału ról, przyszli małżonkowie powinni mimo wszystko starać się działać wspólnie, ponieważ to ich szczęście i zadowolenie jest w tym dniu najważniejsze.