Oryginalny wiosenny ślub

Wiosna, gdy wszystko budzi się do życia, promienie słońca przebijają przez chmury, a ciepły wietrzyk muska skórę, jest idealną porą na zawarcie związku małżeńskiego. Ta pora roku symbolizuje nie tylko nowe życie oraz odrodzenie. Jest także symbolem miłości i zakochania. Ponadto pełnia sezonu ślubnego przypada na lato, a co za tym idzie w marcu, kwietniu oraz maju łatwiej jest znaleźć zespół weselny, salę, fotografa czy kamerzystę.

Zakochani, którzy decydują się na wyprawienie ślubu oraz wesela późną wiosną, mogą skorzystać z ciepłej pogody i urządzić przyjęcie na świeżym powietrzu. Budząca się do życia roślinność sprawi, że ten dzień będzie wyjątkowy. Stoły można przyozdobić kolorowymi tulipanami, a panna młoda idąc do ołtarza może mieć na głowie wianek z zerwanych w ogrodzie stokrotek. Będą pięknie współgrały z delikatną suknią z kremowej koronki.

Przyjęcie wyprawione na świeżym powietrzu daje wiele możliwości. Jeżeli zakochani nie chcą urządzać zabaw dla gości, które obecne są na prawie każdym weselu, mogą wymyślić swoje. Można rozbijać zawieszoną na drzewie piniatę, urządzić podchody, a dla najmłodszych gości zorganizować kino na świeżym powietrzu.

Wiosenne wesele pozwala także na małe szaleństwo przy wyborze potraw. Warto postawić na regionalne produkty. Wiosna to bogactwo warzyw i owoców. Obudzony do życia organizm uzupełnia niedobory witamin i składników mineralnych po zimie. Na stołach nie powinno zatem zabraknąć nowalijek, czyli pierwszych pojawiających się warzyw: rzodkiewek, szczypiorku, sałaty zielonej, świeżych ogórków oraz owoców: truskawek, czereśni, agrestu. Także deser składający się z ciast z owocami, świeżych soków oraz koktajli na pewno zdobędzie serca gości.

Piękne plenery zapewniają nie tylko udaną zabawę, ale także piękne zdjęcia. Cała paleta kwitnących kwiatów i krzewów będzie wspaniałym tłem. Para Młoda może pozować wraz z zaproszonymi przyjaciółmi oraz rodziną na przykład na kolorowych kocach na trawie. Patchworkowe narzuty będą także świetnym pomysłem na zorganizowanie miejsca na odpoczynek.

Wieczorem, gdy nastanie już pora kolacji, Państwo Młodzi wraz z gośćmi mogą przenieść się do specjalnie wydzielonego miejsca na ognisko. Pieczenie kiełbasek oraz słodkich pianek będzie na pewno miłą odmianą oraz świetnym pretekstem do wyciągnięcia gitary i spędzenia czasu na śpiewaniu oraz rozmawianiu.

Ślub oraz wesele zorganizowane wiosną będą na pewno oryginalne oraz niezapomniane. Przyjęcie na świeżym powietrzu daje wiele możliwości. Zakochani na pewno bez problemu wybiorą miejsce, które zdobędzie ich serca, kwiaty, potrawy oraz zabawy, które wywołają uśmiech na twarzy każdego gościa.