para narzeczeńska

Organizacja wesela w 5 krokach

Zaplanowanie idealnego wesela to niełatwa sprawa. Nadmiar rzeczy, które trzeba zrobić przyprawiają narzeczeństwo o zawrót głowy. Organizacja ślubu nie musi być stresująca, o ile zaplanuje się go znacznie wcześniej. By uniknąć niespodzianek i stresujących chwil warto już 12 miesięcy przed ślubem rozpocząć przygotowania do tego wspaniałego wydarzenia.

Ustalenie terminu i miejsca

Gdy już zdecydowano w jakiej formie ma się odbyć ślub: czy ma to być ślub kościelny czy cywilny, trzeba ustalić termin. Najbardziej popularnym ślubnym sezonem jest oczywiście okres wiosenny i letni, dlatego przy ustalaniu terminu w kościele albo urzędzie stanu cywilnego warto wcześniej zarezerwować datę. Wybór sali rządzi się podobnymi prawami. Te, które cieszą się wielką popularnością są najbardziej oblegane i chętniej wybierane, dlatego też terminy na nie są bardzo odległe. Rezerwując miejsce uroczystości weselnej, warto mieć na uwadze zapewnienie noclegu gościom, którzy przyjadą z różnych stron.

Odpowiedni zespół muzyczny, fotograf i kamerzysta

weseleW zapewnieniu odpowiedniej atmosfery na weselu z pewnością pomoże właściwy zespół muzyczny. Przy wyborze muzyki, o ile przyszli Państwo Młodzi są w stanie to ustalić jaką muzykę woli większość gości, warto uwzględnić preferencje muzyczne gości. Nic tak nie popsuje dobrego nastroju na uroczystości weselnej jak źle dobrana muzyka. Najważniejszą pamiątką tego pięknego dnia będą wspaniałe zdjęcia i film z tego wydarzenia. W tym okresie przygotowań warto już zacząć się rozglądać za odpowiednim fotografem i kamerzystą. Warto popytać znajomych czy mogą kogoś polecić. Wcześniejsze poszukiwania dadzą większe możliwości znalezienia profesjonalisty, który w pełni będzie odpowiadać wymaganiom młodej pary.

Zakup sukni ślubnej i garnituru

Po zaplanowaniu podstawowych formalności przed ślubem, można zająć się jedną z najważniejszych rzeczy – znalezieniem wymarzonej sukni ślubnej dla Panny Młodej i garnituru dla Pana Młodego. Przyszła żona, może skorzystać z wielu dostępnych ofert na rynku albo sama z pomocą krawcowej zaprojektować idealny strój. Piękna suknia sprawi, że Panna Młoda będzie mieć dobre samopoczucie, co dodatkowo pomoże zredukować przedślubny stres. Do sukni trzeba wybrać odpowiednie dodatki, takie jak buty, welon, biżuterię i bieliznę, które perfekcyjnie wkomponują się w całość. Gdy kolor i krój sukni został już ustalony, Pan Młody może przystąpić do poszukiwania garnituru. Najważniejszą zasadą jest, by oba stroje współgrały barwą i tworzyły ścisłą kompozycję. Przy wyborze garnituru warto udać się do profesjonalnego salonu, gdzie sprzedawca pomoże w wyborze odpowiedniego kroju i fasonu do sylwetki Pana Młodego. Tak jak w przypadku Panny Młodej, dodatki takie jak muszka, krawat, spinki do mankietów, pasek i buty dopełnią cały strój.

Obrączki na ten wielki dzień i zaproszenia ślubne

obrączkiWybór obrączek z pozoru może wydawać się łatwym zadaniem, jednak gdy pojawiają się kwestie wzoru, koloru i grawera wcale takim nie jest. Wzory obrączek śmiało można przejrzeć w internecie, by następnie udać się do salonu jubilerskiego i wybrać wymarzony model. Kilka miesięcy przed ślubem należałoby zamknąć oficjalną liczbę gości i zdecydować się na zaproszenia. Państwo Młodzi mają do wybory mnóstwo projektów na ten wyjątkowy dzień. Niekoniecznie muszą to być jednakowe zaproszenia dla wszystkich – można wybrać kilka opcji w podobnym stylu.

Menu weselne, rezerwacja spotkań w salonie urody i zadbanie o szczegóły

kosmetyczkaW ostatnim etapie przygotowań, warto zadbać o szczegóły. Planowanie usadzenia gości na uroczystości weselnej, menu i wybór tortu, próbny makijaż i fryzura Panny Młodej to jedne z nielicznych rzeczy, które można odłożyć na trochę późniejszy termin.

Ślub i Wesele to niepowtarzalne chwile, dlatego powinny być zaplanowane w najmniejszych szczegółach. Dodatkowo, kilka dni po wyjątkowej uroczystości ślubnej warto zaplanować profesjonalną sesję ślubną w plenerze. Miejsce na sesję może być wybrane przez młodych małżonków lub w przypadku braku jakichkolwiek oczekiwań z ich strony, wybór miejsca można pozostawić fotografowi. Ten z pewnością znajdzie dla Pary Młodej coś magicznego.