obraczki do slubu

Obrączki – jak podać do ślubu?

W tym dniu każdy szczegół jest bardzo ważny – również to, w jaki sposób zostaną Wam podane obrączki podczas ceremonii zaślubin. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na to, jak powinna wyglądać ta wyjątkowa chwila Waszego ślubu, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł – znajdziecie w nim kilka ciekawych inspiracji.

Kto?

Zazwyczaj podczas ceremonii to świadek trzyma pieczę nad obrączkami i w odpowiednim momencie podaje je Parze Młodej. Zadanie to równie często powierza się również dzieciom, np. chrześniakowi Panny lub Pana Młodego. Jeżeli jednak boicie się, że coś pójdzie nie tak i obrączki mogą nie dotrzeć do Was na czas, możecie powierzyć je księdzu udzielającego sakramentu.

Klasyczna poduszeczka

Młode Pary przed tym wyjątkowym dniem zastanawiają się nie tylko nad tym, kto ma im podać obrączki, ale również na czym. Zdecydowanie najczęściej spotyka się w tej roli białe, satynowe lub koronkowe, poduszeczki. Mogą one przyjąć klasyczny wygląd lub być udekorowane tkaninami mającymi przypominać welon i muchę Pana Młodego. Efekt? Romantyczny i subtelny!

Poduszka kwiatowa

Dość popularne są również żywe poduszki – wykonane z kwiatów. Tutaj jedyną granicą jest Wasza kreatywność. Obrączki mogą znaleźć się zarówno na wstążeczce zawiązanej na bukiecie, jak i na szczycie ciasno związanych kwiatów. Możecie także poprosić florystkę o ułożenie prawdziwej poduszeczki z kwiatów – na przykład w kształcie serca.

Kuferek w stylu On i Ona

Jeżeli z kolei stawiacie na zupełnie niebanalne rozwiązania, pomyślcie o ręcznie robionych drewnianych kuferkach, które w środku zostały podzielone na dwie części – dla Panny Młodej i Pana Młodego. Na spodzie wieczka napiszcie Wasze imiona, słowa „Mąż i Żona”, „On i Ona” lub Wasze inicjały, a obrączki połóżcie na satynowych serwetkach.

Wspólne gniazdko

Jeżeli kochacie naturę i motywy rustykalne, świetnie w Waszym przypadku sprawdzi się „stroik” ułożony na kształt ptasiego gniazdka, w którym ułożycie Wasze obrączki. Do jego wykonania wystarczy odrobina wikliny, liści oraz drobnych kwiatów i duuużo serca 😉 . Takie gniazdko koniecznie zachowajcie na pamiątkę i umieśćcie w wyjątkowym miejscu w domu, żeby przez długie lata przypominało Wam o tym dniu.

Spacer po parku

Jesteście romantykami, którzy poznali się lub mieli pierwszą randkę w parku? Pokażcie to swoim gościom! Jeśli w sklepach z dekoracjami do domu i ogrodu nie znajdziecie ławeczki w wersji mini, poproście o jej wykonanie znajomego stolarza. Po obu stronach ławeczki przymocujcie małe satynowe poduszeczki, na których spoczną Wasze obrączki. Pięknie, romantycznie i niebanalnie!

Pudełko „Multiplayer”

Niezwykle oryginalną propozycję mamy również dla par, będących miłośnikami gier komputerowych. Do wykonania  pudełeczka „Multiplayer” potrzebne będą drewniany kuferek lub kartonik z wieczkiem, miękki materiał, który spełni rolę wyściółki, farby oraz tekturka. Na wieczku wystarczy namalować charakterystyczny dla gry Mario pikselowy znak zapytania na żółtym tle, a w środek pudełka włożyć kartoniki z napisami Player One oraz Player Two, przy których spoczną obrączki.

Sposobów na podanie obrączek w trakcie ceremonii jest mnóstwo. Wybierzcie ten, który najbardziej pasuje do Was obojga. Sami zobaczycie, jak miło będziecie wspominać ten szczegół przez wiele lat.