Wieczór panieński

Niezapomniany wieczór panieński

Wieczór panieński to wspaniała okazja do spotkania z przyjaciółkami, ale przede wszystkim stanowi symbol ostatnich szaleństw przed zbliżającym się ślubem. Od pokoleń kobiety dzień przez wyjściem za mąż spędzały go w gronie najbliższych koleżanek. Obecnie ta forma trochę się zmieniła, ale w większości przypadków organizacją tej niezapomnianej imprezy zajmuje się świadkowa. To naprawdę duże wyzwanie, ponieważ zarówno przyszła Panna Młoda, jak i jej goście, oczekują niezapomnianych wrażeń.

Zabawa na wieczorze panienskimOd czego zacząć

Przygotowania wieczoru panieńskiego powinno zacząć się od rozmowy z Panną Młodą. Trzeba ustalić termin, który będzie jej odpowiadał, a także poprosić o listę gości. Najlepiej zorganizować całą imprezę na tydzień lub dwa przed ślubem. Dzięki temu uniknie się zmęczenia w szczególnym dniu, jakim są zaślubiny. Następnie należy skonsultować się z uczestniczkami wieczoru i wspólnie podjąć decyzję, jak będzie on wyglądał. Jednym z najważniejszych elementów na tym etapie jest ustalenie budżetu, dopiero wówczas można rozpocząć planowanie imprezy.

Na początek…

Pomysłów na rozpoczęcie wieczoru panieńskiego jest naprawdę wiele, najczęściej jednak wybiera się wymyślną kolację, aby uczestniczki miały siły na noc pełną szaleństw. Można zjeść ją w domu, w ulubionej restauracji przyszłej Panny Młodej lub zaproponować body sushi, jeśli panie, które będą na wieczorze lubią tego typu dania i atrakcje. Następnie przychodzi pora na różnego rodzaju gry i zabawy, których głównym zadaniem jest rozluźnienie atmosfery, a także zachęcenie gości do poznania się i wspólnej zabawy. Należą do nich m.in. quizy i zadania do wykonania w domu, klubie oraz najróżniejszych innych miejscach. Należy pamiętać o zapewnieniu gościom smacznych trunków i przekąsek, które można będzie spożywać w trakcie zabawy.

Co dalej?

Aranżacja wieczoru panieńskiegoJest naprawdę wiele ciekawych opcji spędzenia tego wieczoru. Bardzo dużo zależy jednak od budżetu, który można przeznaczyć na jego organizację. Przy mniejszym zasobie pieniężnym, sprawdzi się wieczór panieński w domu lub na mieście. Są to bardzo popularne pomysły, ponieważ nawet przy niewielkich kosztach zabawa w gronie najbliższych przyjaciółek będzie naprawdę udana. Można rozmawiać, tańczyć, oglądać filmy, a także zaprosić striptizera – wszystko tylko po to, by przyszła Panna Młoda zapamiętała tę noc na całe życie. W klubie oprócz tańców do białego rana, można także umilić czas różnymi zadaniami do wykonania przez uczestniczki imprezy. Mając większy budżet zakres możliwości jest szerszy. Można na przykład zorganizować wyjazd na weekend, naukę tańca na rurze lub noc na statku. Bardzo modne w ostatnim czasie stało się „porywanie” Panny Młodej, np. do SPA przed imprezą.

Organizując wieczór panieński przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, co może spodobać się Pannie Młodej. Jest to w końcu symboliczny moment zakończenia jej panieńskiego życia i zapowiedź wyjścia za mąż. Warto zatem dobrze zaplanować ten dzień lub weekend, ponieważ zostanie on w pamięci przyszłej mężatki na całe życie.