Niezapomniany ślub i wesele – chwile, które koniecznie trzeba utrwalić na zdjęciach

Są takie chwile w naszym życiu, które chcemy mieć w pamięci na zawsze – jedną z nich jest ślub z ukochaną osobą. Przygotowania trwają niekiedy cały rok, a ten jeden, wyjątkowy wieczór przemija w mgnieniu oka. Warto go utrwalić, aby wspomnienia ze ślubu towarzyszyły nam przez całe życie i przypominały o tej niezwykłej uroczystości. Oto momenty, których nie może zabraknąć w albumie ślubnym.

przygotowania slubTuż przed wielkim wydarzeniem – przygotowania Pary Młodej

Rodzice pomagający dopiąć wszystko na ostatni guzik, siostra, która stara się upiąć wianek tak, aby nie popsuć mozolnie przygotowywanej fryzury, przyjaciele Pana Młodego, dodający mu otuchy przed wielką chwilą – to wszystko warto uwiecznić. Gdy Państwa Młodych opuści już stres związany z przygotowaniami i zasiądą do oglądania fotografii z bliskimi osobami, będą z uśmiechem wspominać te chwile, gdy od składania przysięgi małżeńskiej dzieliły ich już tylko godziny.

Gdy wszystko jest już gotowe

Pora na przekroczenie progu kościoła. Ojciec prowadzi swą córkę do ołtarza, dyskretnie ukrywając łzy wzruszenia, Pan Młody już czeka na swoją ukochaną. Są to chwile, które koniecznie trzeba uwiecznić. Msza się zaczęła i za moment Państwo Młodzi wygłoszą przysięgę, na którą czekali przez kilka długich miesięcy. Wiele Par Młodych uważa, że jest to najbardziej wzruszająca chwila w tym pięknym dniu.

powitanieparymlodejStaropolskim zwyczajem

Chleb, sól i kieliszek staropolskiego trunku czekają na Państwa Młodych tuż przed progiem sali weselnej. Rodzice przepuszczają Nowożeńców, jednocześnie życząc im wszelkiej pomyślności. Ten staropolski zwyczaj także warto upamiętnić, ponieważ jest to element długoletniej tradycji – Państwo Młodzi mogą być dumni, że przyczynili się do jej przedłużenia.

Pierwsze toasty, pocałunek Pary Młodej

Wszyscy goście chcą cieszyć się szczęściem Młodej Pary – pojawiają się pierwsze toasty i oczywiście pocałunek Nowożeńców. Cała sala weselna jest wówczas wypełniona radością i życzeniami długiego, szczęśliwego życia razem. Warto uwiecznić ten nastrój na zdjęciach. Pierwszy pocałunek Państwa Młodych to wzruszająca i podniosła chwila.

Pierwszy taniec

Taniec Państwa Młodych to jedna z pierwszych rzeczy, którą robią razem, już jako małżeństwo. Coraz częściej Pary Młode decydują się na wcześniejsze przygotowanie choreografii – tak, aby ten moment był perfekcyjny! Chcą wówczas pochwalić się kilkumiesięcznymi przygotowaniami przed wszystkimi zebranymi. Zdjęcia wykonane podczas pierwszego tańca Pary Młodej to moment, który doświadczeni fotografowie ślubni mogą uchwycić w naprawdę kreatywny i artystyczny sposób,  niczym z teledysku.

Czas na zabawę!

zabawa weselna

Warto pamiętać, że wesele to także moment, gdy możemy zacieśnić więzi rodzinne. Na tę uroczystość przyjeżdżają często członkowie rodziny z odległych zakątków Polski czy nawet świata. Wykorzystajmy ten moment i bawmy się ze wszystkimi – przez długi czas możemy już nie mieć takiej okazji. Zdjęcia, które „wyłapią” wspólne, radosne chwile, będą świetną pamiątką, zarówno dla Państwa Młodych, jak i pozostałych gości.

Warto pamiętać, że to, w jaki sposób zostaną uchwycone poszczególne momenty uroczystości, zależy od doświadczenia i profesjonalizmu fotografów ślubnych, dlatego odpowiedni ich wybór to bardzo istotna część przygotowań do ślubu i wesela. Uwiecznione chwile będą towarzyszyć nam przez całe życie – zadbajmy o to, by wspominać je z uśmiechem na twarzy!