Narzeczeńska sesja fotograficzna

Sesje fotograficzne od zawsze były nieodłącznym elementem każdego ślubu i wesela. Od pewnego czasu młodzi decydują się również na wykonanie narzeczeńskiej sesji. Czym różni się ona od tradycyjnej sesji ślubnej? Zasadniczo tym, że wykonujemy ją oczywiście przed ślubem i w mniej oficjalnej atmosferze. Suknie ślubną i garnitur zastępuje codzienne ubranie, a fotografie wykonane są w mniej formalnej stylistyce.

Zalet takiej sesji jest kilka – przede wszystkim daje ona możliwość oswojenia się z obiektywem aparatu. Jeżeli poznamy fotografa i styl jego pracy przed ślubem, dużo łatwiej będzie potem odbyć plenerową sesję ślubną. Zdjęcia narzeczeńskie dają także możliwość przetestowania makijażu i fryzury ślubnej.

Jak można wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?

Ujęcia z takiej sesji warto zamieścić na początku fotoalbumu ślubnego, co będzie stanowiło ciekawe wprowadzenie dla opowiadanej w nim historii. Fotografie z sesji narzeczeńskiej można również wykorzystać podczas wesela. Wybrane ulubione zdjęcie można postawić na sali weselnej w ogromnym formacie i zachęcić gości do zostawienia na nim swojego podpisu. Taka alternatywna księga gości będzie wspaniałą pamiątką dla Młodej Pary. Ciekawą możliwością jest wykorzystanie zdjęć jako upominki dla gości weselnych. Można również połączyć te zdjęcia z fotografiami z dzieciństwa i wspólnych wyjazdów tworząc album ze zdjęciami, który będzie doskonałym pomysłem na prezent dla rodziców. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można również wykorzystać jako oryginalne zaproszenia ślubne. Fotografie można oprawić w ramkę i powiesić w domu świeżo upieczonych małżonków.

Sesja przed ślubem

Kiedy i gdzie powinna odbyć się taka sesja? Z praktycznego punktu widzenia, termin sesji narzeczeńskiej powinien być ustalony jak najwcześniej. Bliżej daty ślubu na głowie Pary Młodej jest wystarczająco dużo obowiązków, a stres nie jest mile widzianym gościem podczas fotografowania. Sesja narzeczeńska powinna być wykonana w miejscu, które ma ważne lub sentymentalne znaczenie dla młodych. Może to być miejsce zaręczyn, pierwszej randki lub ulubiony park.