morze

Najnowszy trend – sesja ślubna w wodzie

Okres wiosenno-letni sprzyja zawieraniu związków małżeńskich. Nie tylko z powodu wyższych temperatur czy okresu wakacyjnego, ale w dużej mierze również ze względu na możliwość stworzenia niezapomnianej i efektownej sesji ślubnej z wykorzystaniem wody.

Zdjęcia wykonane w wodnym plenerze pozwalają fotografowi w niezwykle efektowny sposób uchwycić naturalność Państwa Młodych, jak również ukazać otaczającą ich aurę lekkości, spontaniczności oraz szczęścia. Zestawienie ulotności kropli z trwałością uczucia pomiędzy małżonkami sprawia, że efekty takiej sesji są zawsze wyjątkowe i niezapomniane.

Istnieje kilka możliwości na wykorzystanie motywu wodnego. Pierwszym z nich i jednocześnie najczęściej wybieranym są zdjęcia na plaży, na tle morza czy jeziora. Innym coraz bardziej zyskującym na popularności pomysłem, szczególnie w przypadku par mieszkających w dużych miastach, jest sesja ślubna w fontannie. Z kolei dla odważnych i kreatywnych Państwa Młodych jest możliwość zorganizowania zdjęć podwodnych.

rzekaNajczęściej wybieranym pomysłem – nie tylko przez osoby mieszkające w okolicach nadmorskich – jest plener na plaży. Fale rozbijające się o brzeg, wiatr we włosach oraz odciski stóp na piasku są idealnym wyborem dla każdej romantycznej Panny Młodej. Ten typ zdjęć charakteryzuje się zastosowaniem prostych rozwiązań, będących w zasięgu wzroku, np. zachodzącego słońca czy leżących na piasku muszli.

Coraz częściej małżonkowie decydują się na wykorzystanie w swojej sesji ślubnej fontanny, usytuowanej gdzieś w zaciszu miejskiego parku. W zależności od charakteru zdjęć, woda może pełnić tutaj rolę tła albo stanowić rodzaj „rekwizytu”, który służy do ochlapywania się przez Państwa Młodych i ich wspólnej zabawy. Taka sesja nie jest w dużym stopniu stylizowana i ciężko w szczegółach zaplanować jej przebieg. Stawia się w niej przede wszystkim na spontaniczność i pomysłowość nowożeńców.

Podwodna sesja ślubna będzie idealnym rozwiązaniem dla pary lubiącej połączenie wody i adrenaliny. Dreszczyk emocji będzie wyczuwalny zarówno w przypadku jeziora czy basenu miejskiego, jak również podczas kąpieli wśród raf koralowych. Zdjęcia te będą nie tylko potwierdzeniem pływackich umiejętności Państwa Młodych, ale także niebanalną pamiątką na długie lata.