Muzyczna oprawa przyjęcia weselnego

Ślub to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w życiu. Warto więc zadbać, by był on perfekcyjnie zaplanowany, w najmniejszym nawet szczególe. Przyjecie weselne to zwieńczenie tego dnia. Młodzi chcą, by ich goście bawili się tak, jak nigdy przedtem, ale niełatwo to zapewnić.

Zabawa podczas weselaKażdy, kto choć raz był na weselu wie, że odpowiednia ilość alkoholu i najpyszniejsze nawet dania nie wystarczą by impreza była udana. Nie sposób bawić się bez muzyki. Jest kilka sposobów na jej zapewnienie. Można poprosić o pomoc członka rodziny, który ma naturę wodzireja. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie – choć najtańsze, niesie za sobą wiele ryzyka. Wesele to również święto rodzinne i nie powinno się ograniczać komukolwiek zabawy, a osoba odpowiedzialna za oprawę muzyczną musi podejść do zadania z poczuciem obowiązku, niekoniecznie rozrywki.

Tańce podczas weselaWarto postawić na profesjonalistów. Jednym z rozwiązań jest zaangażowanie profesjonalnego zespołu. Wybierając go warto wysłuchać rad znajomych, którzy mieli już okazję z nim współpracować lub poprosić muzyków o przesłanie demo. Obecnie wiele zespołów publikuje również fragmenty granych przez siebie utworów na swojej stronie internetowej. Bywa, że nawet dwuosobowa kapela potrafi stworzyć niesamowitą atmosferę. Większy zespół to jednak gwarancja krótszych przerw w zabawie. W doświadczonym w weselnym graniu zespole jest zazwyczaj osoba (lider) potrafiąca zorganizować zabawne konkursy, które z pewnością umilą gościom wieczór. Takie zabawy mogą być również okazją do fotografowania bardzo efektownych momentów, które potem mogą stać się ulubionymi zdjęciami ślubnymi.

Alternatywą dla zespołu muzycznego jest DJ. To coraz popularniejszy sposób na zapewnienie muzyki na weselu. Jego główną zaletą jest to, że jego muzyka nie milknie, gdy robi sobie przerwę np. na posiłek. DJ daje również gwarancję, że podczas przyjęcia będziemy bawić się przy ulubionych utworach – wystarczy wcześniej dostarczyć mu odpowiednią listę. Jest to rozwiązanie dość nowatorskie i niestety istnieje ryzyko, że starsi goście, przyzwyczajeni do przebojów weselnych z lat swojej młodości, nie będą się przy jego muzyce dobrze bawić.

Muzyka na weselu jest rzeczą absolutnie niezbędną. Sposób jej zapewnienia zależy od upodobań i zasobności portfeli Państwa Młodych. Jest to element zabawy, który szczególnie zapada w pamięci gościom. Z pewnością Młodym miło będzie usłyszeć po latach, że bliscy znakomicie się na ich weselu bawili i ich uśmiechnięte twarze oglądać na ślubnych fotografiach.

Taniec Młodej Pary