tematyczne wesele

Modne pomysły na ślub i wesele tematyczne

Wejście w związek małżeński i tym samym wytyczenie sobie nowej drogi życia jest hucznie celebrowane nie bez przypadku. Nie da się ukryć, że jest to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego człowieka, dlatego warto zadbać o to, by było ono niezapomniane nie tylko dla Młodej Pary, ale także dla wszystkich gości w nim uczestniczących. Najlepszym na to sposobem będzie zorganizowanie oryginalnego i niepowtarzalnego wesela – w modzie są ostatnio wesela tematyczne, jednak jak dobrać odpowiedni motyw, by uniknąć przesady i zapewnić gościom dobrą zabawę?

Dobre wesele tematyczne to takie, które nawiązuje do głównego motywu dekoracjami, strojami gości oraz dodatkami. Należy pamiętać, by temat nie był hermetyczny, za to stwarzał wiele możliwości interpretacji. O imprezie tematycznej należy powiadomić już na etapie wysyłania zaproszeń – goście muszą mieć czas na zastanowienie się nad strojem. Jeśli w weselu udział weźmie duża ilość osób starszych, warto przemyśleć zorganizowanie wesela, które tematyczne będzie tylko w pewnym stopniu.

Pomysł 1 – wesele w stylu Hollywood

wesele hollywoodHollywood to propozycja, która może przynieść olśniewający efekt przy użyciu małej ilości rekwizytów. Uwagę powinna przykuwać suknia ślubna – bogato zdobiona, ale niezwykle szykowna. Pan Młody natomiast powinien włożyć białą koszulę oraz czarny garnitur lub smoking. Centralnym punktem wystroju sali musi być czerwony dywan, natomiast na ścianach mogą być porozwieszane zdjęcia hollywoodzkich aktorów. Doskonale sprawdzi się także stół z przekąskami i słodyczami, na wzór bankietów wystawianych w Los Angeles. Dodatkową atrakcją może być ścianka, na tle której goście będą mogli zrobić sobie zdjęcia i sami poczuć się jak gwiazdy Hollywood.

Pomysł 2 – tradycyjne wesele sprzed lat

Wesele tradycyjne budzi skojarzenia z imprezami organizowanymi przez naszych rodziców czy dziadków. A co gdyby cofnąć się kilkadziesiąt lat wstecz i urządzić wesele na wzór tego, które mieli Lucjan Rydel i Jadwiga Mikołajczykówna w dramacie Wyspiańskiego? Suknia ślubna powinna być skromna, obszyta koronką, a na głowie welon lub pleciony wianek. Impreza odbywałaby się w stylizowanej restauracji, posiadającej odpowiedni wystrój, najlepiej z motywami regionalnymi – gliniane garnki, malowane talerze czy drewniane narzędzia kuchenne. W jednej izbie ustawić można długi stół, syto zastawiony swojskimi potrawami, wokół którego siedzieliby goście, natomiast w drugiej odbywałyby się “tańce, hulanka, swawola” 😉

wesele bajkowePomysł 3 – wesele jak z bajki

To rozwiązanie jest szczególnie polecane, jeśli w uroczystości ma wziąć udział duża liczba dzieci, które najlepiej dopasują się do jej klimatu. Małe dziewczynki będą mogły przebrać się za swoje ulubione księżniczki, jednak uwaga wszystkich powinna być skupiona na Pannie Młodej, której bogato zdobiona suknia będzie lekko opadała na podłogę podczas tańca w blasku księżyca ze swoim ukochanym, ubranym w elegancki smoking. Na tę okoliczność najlepiej wynająć mały pałacyk z salą balową, dużymi oknami i szerokim tarasem, z którego będzie można podziwiać pokaz fajerwerków. Przez jeden wieczór wszyscy poczują się jak w swojej ulubionej baśni.

Pomysł 4 – wesele w stylu Rock’n’Roll

Rock’n’Roll będzie doskonałym pomysłem dla młodych i energicznych par, które połączyło zamiłowanie do muzyki. Przyszła żona może pozwolić sobie na nieco odważniejszy dobór kreacji – może być ona nieco krótsza niż tradycyjna suknia ślubna i z większą ilością dodatków. Strój Pana Młodego również nie musi być klasyczny – szczególnie efektowny będzie biały garnitur z czarnymi elementami. Wśród gości mile widziane będą okulary, zawadiacko rozpięte guziki kołnierzyka czy fryzury à la Elvis Presley. Na sali warto zainstalować małą konstrukcję, która będzie służyła jako mini-scena dla żywego zespołu. Efekt wzmocni zaopatrzenie jej frontmana w odpowiedni strój i chromowany mikrofon w stylu retro.

Pomysł 5 – wesele w stylu barokowym

wesele barokoweAlternatywą dla szalonego Rock’n’Rolla będzie stonowany styl barokowy. Panna Młoda może wybrać efektownie zdobioną, choć jednocześnie skromną, suknię. Przeważającym motywem, zarówno w przypadku kreacji, jak i w wystroju sali weselnej, będą kwiaty. Zamkowej “surowości” doda także odpowiednia kolorystyka – róż, granat czy bordowy, ale także odpowiednio dobrana zastawa (szklana lub stalowa) oraz duża ilość świec oświetlających pomieszczenie. Styl barokowy będzie więc idealnym połączeniem tajemniczości i elegancji.

Dobór odpowiedniego motywu przewodniego to nie lada wyzwanie. Należy pamiętać, że nie może być to tylko obrana forma, ale przede wszystkim wspólny mianownik dla pasji i zainteresowań zarówno Panny, jak i Pana Młodego. Dobry pomysł i jego precyzyjna realizacja zagwarantują niezapomniane wrażenia i oczywiście wspomnienia 🙂