first look

Moda na first look: uwiecznij emocje pierwszego spojrzenia

Trudno jednoznacznie zdecydować, który moment w dniu ślubu pozostaje najdłużej w pamięci. Przysięga, pierwszy pocałunek już jako mąż i żona, a może wyczekiwany taniec rozpoczynający wesele? Możliwości jest wiele, ale z pewnością chwila, w której narzeczeni w końcu widzą się w ślubnych strojach budzi wiele niezapomnianych emocji. Stąd też coraz więcej osób decyduje się na podążenie za amerykańską tradycją specjalnego aranżowania i uwieczniania pierwszego spotkania – tzw. First Look. Chcą oni nadać nieco więcej znaczenia tej wyjątkowej chwili, często wiążącej się z ogromem uczuć i wzruszeń.

Podczas planowania ślubu i wesela warto wygospodarować kilka minut na umożliwienie narzeczonym spokojnego przeżycia momentu ich pierwszego spotkania w tym szczególnym dniu. Umożliwi to rozładowanie stresu i nerwów przed rozpoczęciem rytuału błogosławieństwa lub samej ceremonii ślubnej. Jest to jedna z niewielu okazji, gdzie para, jeśli chce, może być tylko dla siebie, jeszcze z dala od spojrzeń rodziny i przyjaciół.

Jeśli para przygotowuje się do ślubu w jednym miejscu – np. w hotelu, zorganizowanie First Look nie powinno stanowić problemu. Najprościej jest zaaranżować spotkanie np. w ogrodzie lub parku – miejsca te w naturalny sposób zapewniają klimatyczne tło do pamiątkowych zdjęć, a także ułatwiają narzeczonym bycie sam na sam, bez krępowania się obecnością wielu świadków. Po tym krótkim spotkaniu para udaje się już razem np. na błogosławieństwo rodziców lub bezpośrednio na miejsce ceremonii.

pierwszaJeśli przyszła Młoda Para przygotowuje się w swoich rodzinnych domach, niekiedy trudno jest zaaranżować First Look tak, by było to intymne wydarzenie. Ciasne wnętrza mieszkań utrudniają zrobienie wymarzonych fotografii w pięknej scenerii, a członkowie rodziny i znajomi kręcący się wokół powodują dodatkowe zamieszanie. Można rozważyć zorganizowanie spotkania tak, by narzeczeni mieli do dyspozycji osobny pokój, w którym początkowo znajdą się bez nadmiaru świadków – tylko oni oraz uwieczniający ich fotograf. Jeżeli jednak para pragnie przeżyć ten moment w towarzystwie rodziny, to First Look odbywający się we wnętrzach znanych z dzieciństwa także jest świetnym rozwiązaniem.

Jeśli nie mamy upatrzonej konkretnej lokalizacji, warto znalezienie najlepszego miejsca na zdjęcia pozostawić fotografowi. Ważnym czynnikiem decydującym o wyglądzie fotografii jest światło – dobry fachowiec będzie najlepiej wiedział jak sprawić, aby First Look został uwieczniony jak najpiękniej. Dzięki swojemu doświadczeniu z innych ceremonii ślubnych fotografowie lub filmowcy z pewnością będą potrafili zaproponować niebanalny sposób uwiecznienia tej chwili. Ważne, aby planując całość zadbać o to, by narzeczeni czuli się swobodnie i mieli jak najpiękniejsze wspomnienia z tej chwili.

Często zdjęcia z tych dosłownie kilku minut spośród całego dnia są najbardziej emocjonującymi fotografiami w całej ślubnej relacji. Połączenie miłości, radości, zachwytu, niecierpliwego oczekiwania oraz stresu wypisanych na twarzach narzeczonych są z pewnością warte uwiecznienia. Nieważne, w jakich okolicznościach odbywa się First Look – magia chwili, w której dwoje ludzi, którzy mają zaraz powiedzieć „tak” odcina się od panującego wokół weselnego zamieszania jest nie do przecenienia.