marryoke

Marryoke, czyli ślub i wesele na śpiewająco!

W ostatnich latach na popularności zyskały niebanalne sposoby na zabawę podczas przyjęć weselnych. Pary Młode coraz częściej chcąc pokazać gościom swoje poczucie humoru odchodzą od klasycznych, pełnych powagi i wzniosłości sposobów przedstawienia tego wyjątkowego dnia na fotografiach i filmach. W poprzednich latach popularnością cieszyły się motywy takie jak harlem shake czy mannequin challenge. Te imprezowe klipy właśnie zyskały konkurencję, jaką jest marryoke.

Czym jest marryoke?

marryoke slubneNazwa tej zabawy sprawia wrażenie bardzo egzotycznej,ale nic bardziej mylnego! To połączenie angielskich słów marry oraz karaoke. Po polsku znaczy to nic innego jak ślubne karaoke. Marryoke to pewnego rodzaju teledysk, którego gwiazdami jesteście Wy – Para Młoda oraz goście weselni. Klip może przedstawiać wesoło bawiących się, śpiewających i tańczących Nowożeńców oraz ich bliskich podczas przyjęcia weselnego, ale może on objąć również przygotowania do ślubu i samą ceremonię. Proste i genialne, prawda?

Nasza piosenka

Zanim przystąpicie do nagrania, musicie dokonać bardzo ważnego wyboru: do jakiej piosenki nagrać teledysk? Ma to ogromne znaczenie, bo marryoke jest pamiątką praktycznie na zawsze, a nie będziecie mogli podmienić utworu podczas montażu. Musicie zadać sobie parę pytań, które ułatwią Wam tę decyzję. Po pierwsze – czy macie pewność, że Wasi goście znają ten utwór i jego tekst? To kwestia podstawowa, ponieważ główną rolę w marryoke pełni Wasz śpiew. I choć w drodze montażu pod film zostaje podłożony oryginalny utwór, na nagraniu powinno wyglądać jakbyście to Wy śpiewali. Jeśli jednak Wasi bliscy nie znają słów piosenki na pamięć, możecie przygotować plansze – może to być na przykład duży karton, na którym flamastrem wypiszecie tekst, który następnie będzie trzymała osoba stojąca za operatorem kamery. Po drugie – czy tekst piosenki jest stosowny do takiego przedsięwzięcia? Najlepiej byłoby wybrać wesoły utwór o miłości, choć młode pary nie zawsze trzymają się tej zasady. Aby uczynić z marryoke niezapomniane przeżycie, które z uśmiechami na twarzach będziecie wspominać przez wiele lat, powinniście wybrać po prostu swoją ulubioną piosenkę. Wiele par ma taki „swój” utwór, który darzą pewnym sentymentem. Jest to na przykład ta piosenka, która rozbrzmiewała w głośnikach podczas Waszego pierwszego pocałunku, pierwszego wspólnego tańca lub ta, która była tłem dla Waszych zaręczyn.

Śmiesznie czy hollywoodzko?

marryoke slubNowożeńcy z całego świata nagrywają marryoke na setki różnych sposobów. Jedni nagrywają ciekawe układy choreograficzne, grają jak w prawdziwym teledysku, inni wygłupiają się przed kamerą uzyskując efekt komediowy. Wiele par podchodzi do tego pomysłu z zaangażowaniem i wcześniej przygotowuje się do nagrania – Narzeczeni spotykają się z bliskimi na próbach, szczegółowo planują, organizują kostiumy i gadżety. Aby klip wyszedł tak, jak to sobie wymarzyliście, możecie zaplanować powtórzenie nagrania kilka razy, aby później podczas montażu wybrać najlepsze momenty i złączyć je w całość. Niemniej jednak jest równie wiele par, które stawiają na spontaniczną zabawę przed kamerą. To od Was i od Waszego poczucia humoru i pomysłowości zależy, w jakim stylu nagracie swój klip. Pamiętajcie, że to ma być przede wszystkim dobra zabawa!

Tak wyjątkowe wydarzenie, jakim jest ślub i wesele, zasługuje na to, aby upamiętnić je czymś równie wyjątkowym. Czasami bywa tak, że zdjęcia nie oddają tego, jak fantastycznie bawili się goście weselni, a nagrywanie całego wydarzenia staje się coraz mniej popularne. Właśnie dlatego marryoke to tak świetny pomysł na oryginalną relację z przyjęcia weselnego – już czas, aby podbił polskie serca 🙂