Kosmetyczne przygotowanie do ślubu

W ten jeden wyjątkowy dzień każda Panna Młoda chce wyglądać wyjątkowo. Coraz częściej o swój wygląd przed ślubem pragną odpowiednio zadbać także panowie! By odpowiednio przygotować cerę czy dłonie, warto wybrać się do salonu kosmetycznego.

Kosmetyczne przygotowania do ślubuBy podczas ceremonii cieszyć się gładką i promienną cerą, warto zarezerwować pierwszą wizytę już nawet kilka tygodni a nawet miesięcy przed planowaną datą ślubu. Jeśli cera Panny Młodej bądź Pana Młodego jest szara i zanieczyszczona, warto poddać ją zabiegom oczyszczającym i uzyskać rady jak przez okres do dnia ślubu dodatkowo pielęgnować twarz by zachować jej czystość i blask. Osoby z problemami trądzikowymi powinny skorzystać z pomocy dermatologa – nawet kilka miesięcy wcześniej, gdyż wyleczenie zmian trądzikowych może wymagać więcej czasu. Gdy nie będzie przeciwwskazań, można skorzystać wtedy również z zabiegów pielęgnacyjnych w salonie urody. Najłatwiejsze zadanie czeka osoby z cerą normalną, której obce są niedoskonałości. Większość zabiegów kosmetycznych można wtedy wykonać nawet samodzielnie w domu, stosując dostępne kremy czy maseczki. Najważniejsze jest nawilżenie i rozświetlenie cery, a także zadbanie o okolice oczu – by podczas ceremonii wyglądać świeżo i radośnie.

Nakładanie obrączekJednym z ważniejszych zabiegów przed ślubem jest manicure. To właśnie dłonie grają podczas ceremonii dużą rolę – muszą być gotowe na przyjęcie obrączki symbolizującej i cementującej związek małżeński. Temu zabiegowi powinny poddać się nie tylko panie, ale i panowie. Panna Młoda może pokusić się o pielęgnację dłoni, a także odpowiednie pomalowanie i udekorowanie paznokci. Dla Pana Młodego profesjonalny manicure będzie przede wszystkim oznaczał zabieg pielęgnacyjny dłoni i paznokci. Podczas ceremonii ślubnej właśnie na dłoniach swą uwagę skupiają nie tylko bliscy Pary Młodej, ale także obiektyw aparatu. Zdjęcie wypielęgnowanych dłoni z obrączkami może być jedną z piękniejszych ślubnych pamiątek.