Kolorowe buty

Kolorowe buty dla Panny Młodej

Klasyczna biel to symbol czystości i niewinności. Nic więc dziwnego, że jej obecność w strojach przyszłych małżonków, a szczególnie w stylizacji Panny Młodej nigdy nie wyjdzie z mody. Jednak i od tej zasady warto czasami odejść i postawić na inne barwy, które podkreślą wyjątkowość tego dnia. Dlaczego więc musowo kupować białe buty, które zaraz po ceremonii i tak zostaną odstawione w kąt i już nigdy nie zostaną założone?

Wszystko zależy od upodobań i gustu Panien Młodych. Przygotowując swoje stylizacje ślubne, zaczęły dobierać coraz więcej kolorowych dodatków czy to w biżuterii czy bukietach. Od niedawna bardzo modne stały się również kolorowe buty. Klasyczna biel i ecru odchodzą w niepamięć, a na ich miejsce zaczynają wkraczać żywe, odważne kolory i wzory.

Oczywiście takie decyzje, mogą spotkać się z dużą krytyką ze strony starszych pokoleń, dla których jedynym kolorem przewodnim na ceremonii zaślubin jest czysta biel. Na szczęście to Państwo Młodzi podejmują większość decyzji związanych ze ślubem. Panna Młoda w ten wyjątkowy dzień pragnie czuć się najpiękniejszą, dlatego jeśli jej życzeniem są kolorowe buty, nikt nie powinien się wtrącać do jej wyboru.

Buty Panny MłodejWybrany kolor powinien pasować do koloru przewodniego w stroju lub do wybranych dodatków. Najlepszą opcją jest zdecydowanie się na dodatki maksymalnie w trzech kolorach. Jednak ich barwy powinny być jak najbardziej zbliżone do siebie. Jeśli została wybrana biała suknia to nie każdy odcień koloru może ładnie się z nią komponować. Najlepiej jest łączyć kolorystycznie buty z bukietem lub rękawiczkami. Zabawnym elementem w stylizacji obu partnerów będzie dopasowanie kolorystyczne skarpetek czy krawatu Pana Młodego do dodatków Panny Młodej. Można również zadbać o dobór kolorystyczny stroju druhen. Jeśli buty mają być widoczne, to dobrym wyborem będzie suknia o długości 7/8 lub krótsza. Same buty mogą być tajemniczo schowane pod suknią i widoczne tylko w kilku momentach.

Najlepiej wyglądającymi kolorami jako dodatki do białych sukien, są soczyste czerwienie, trawiasta zieleń i purpura. Kolorowe buty nie powinny mieć już dodatkowych urozmaiceń. Przesadność zdobień jedynie zepsuje delikatność kreacji. Dodatkową korzyścią z zakupienia kolorowych butów na ślub jest to, że można założyć je jeszcze na wiele innych okazji, a także nosić je na co dzień.

Jeśli jednak przywiązanie do tradycji nie pozwoli na tak odważny dodatek jak barwne buty podczas uroczystości ślubnej, nie trzeba od razu z niego rezygnować. Można je założyć już na samą imprezę weselną lub do zdjęciowej sesji ślubnej.

Ślub to wyjątkowy dzień dla kochających się osób. Czasami warto odejść od tradycji na rzecz czegoś zabawnego i kolorowego – czegoś co sprawi, że ten dzień będzie niezapomniany.